Tuesday, February 4, 2020

کشته شدن ملا ویز و دو عضو دیگر طالبان در هرات

نیوز ویم - هرات:
ملا وزیرعضو کمیسیون نظامی طالبان در ولسوالی ادرسکن هرات، صبح امروز در قریه دیوالان این ولسوالی هدف حمله هوایی قرار گرفت وکشته شده است.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات با بیان این خبر گفت که همچنان دو طالب مسلح دیگر نیز در ولسوالی گلران هرات کشته و یکتن شان زخمی شده است.
سخنگوی والی در مورد چگونگی عملیات هوائی بر ملا وزیر جزئیات نداد، اما افزود که گروهی از طالبان  شب گذشته قصد تصرف چند پاسگاه امنیتی را در ولسوالی گلران  داشتند، که با حمله قوای دولتی برابر شدند.
منبع افزود؛ نبرد گلران به قوای دولتی آسیبی نرسیده است.
@NewsVim 

از وقوع دو انفجار خونین در هرات جلوگیری شد

نیوز ویم- هرات:
نیروهای امنیت ملی موفق شده اند تا دو حلقه ماین کارگذاری شده را کشف و از بروز تلفات به مردم ملکی و قوای دولتی جلوگیری کنند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که یکی ازین ماین ها با قدرت تخریبی بسیاربالا  از سوی مخالفین مسلح درمنطقه ای قره باغ مرکز ولسوالی گلران جاسازی شده بود.
وی افزود که ماین دومی که نوعیت آن بشکه یی دست ساز بود، در شهرک تورغندی درکنار یک جاده کار گزاری شده بود که قبل از انفجار تثبیت و در هماهنگی با تیم تخنیکی کندک 4 سرحدی خنثی واز بین برده شد.
انفجار هریک ازین ماین ها میتوانست شمار زیادی از هموطنان ویا هم منسوبان نیروهای امنیتی را بخاک وخون بکشد.
@NewsVim

دو قاچاقچی در شهر هرات بازداشت شدند

آرشیف
نیوز ویم- هرات:
بازداشت دو قاچاقبر حرفه ای در شهر هرات!
نیروهای امنیت ملی هرات طی عملیاتی دو قاجاقچی مواد مخدر را از داخل شهر هرات بازداشت کرده اند.
از نزد این افراد مقدار 5 کیلو و 500 گرام مواد مخدر نوع تریاک بدست آمده است.
@NewsVim

در فراه 9 طالب کشته و زخمی شدند/ یک سرباز دولتی نیز جان باخته است


نیوز ویم- فراه:
قوای دولتی 6 طالب را در شهر فراه کشته و سه تن زا زخمی کرده اند.
دفتر سخنگوی پولیس فراه گفته است که یک گروه از طالبان مسلح، عصر دیروز در منطقه " گرجی" در اطراف شهر فراه تجمع کرده بودند که هدف حمله قوای دولتی قرار گرفتند.
منبع همچنان جان باختن یک سرباز امنیتی را در این واقعه تائید کرده است..
گروه طالبان که متهم به پلان ریزی برای حمله و تصرف چند پاسگاه در این محل می باشند، تا حال در این مورد اظهار نظری نکرده اند
@NewsVim

تسلیم شدن 3 فرمانده و 56 جنگجوی طالب در غور و هرات/ تا کنون حدود 400 طالب تسلیم شده اند

نیوز ویم - غور/ هرات:
به شمول سه فرمانده محلی طالبان ، 59 جنگجوی این گروه در غور و هرات به دولت تسلیم شدند.
با پیوستن این افراد، شمار طالبان تسلیم شده در عملیات طوفان هریرود نزدیک به 400 تن رسیده است. 
روز گذشته نیز در ادامه ی عملیات طوفان هریرود، سه تن از فرماندهان محلی طالبان بنام های ملا عبدالناصر، ملا صلاح الدین و ملا عبدالاحد در ولسوالی های شهرک غور و چشت شریف هرات همراه با 56 تن از افراد مسلح شان به قوای دولتی تسلیم شدند.
سید آغا حسینی مسوول مطبوعات قل اردوی 207 ظفر در غرب کشور میگوید که ملا صلاح الدین با 31 تن و ملا عبدالناصر با 20 تن  از افرادشان که در مناطق جام، استوه و شیریجه ولسوالی شهرک ولایت غور فعالیت داشتند ؛ و همچنان ملا عبدالاحد با 7 تن از افرادش که در منطقه دره تخت ولسوالی چشت شریف هرات فعالیت داشت، تسلیم قوای دولتی شدند.
  ادامه گزارش⇓⇓