رئیس جمهور غنی با نمایندگان راه و روشنی صحبت کرد./ به خواست های مردم غور رسیدگی میشود

نیوز ویم -غور:
رئیس جمهور وعده سپرده است که به خواست های مردم ولایت غور رسیدگی می شود.
آقای غنی  عصر دیروز یکشتبه از طریق ویدیو کنفرانس با نمایندگان حرکت اعتراضی راه و روشنی ، مسوولان محلی و نمایندگان شورای ولایتی  غور پیرامون راه اندازی پروژه های انکشافی در این ولایت گفتگو کرده است.
در این نشیت تصویری ، نخست محمد حسن حکیمی به نمایندگی از حرکت راه و روشنی و فضل الحق احسان رئیس شورای ولایتی غور پیرامون خواسته ها ونیاز های اساسی مردم غور صحبت نموده و مشکلات مردم آن ولایت را در عرصه های مختلف با رئیس جمهور شریک ساختند.
رئیس جمهور محمد اشرف غنی پس از گوش دادن به خواسته های مردم غور، وعده سپرد که نیاز های مردم غور را نادیده نخواهد گرفت و در بهار سال آینده پروزه های مختلفی را در این ولایت راه اندازی خواهد کرد.


1. آغاز کار اسفالت  40 کیلومتر سرک ز ولسوالی دولتیار الی ولسوالی لعل غور
2. آغاز کار ایجاد پروژه تولید  5 میگاوات برق سولری  در بهار سال 1399
3. اتصال برق از کشور تاجکستان و برق بند سلما برای ولایت غور در آغاز سال 1399 
4. ترمیم منار باستانی جام غور
5. آغاز کار شبکه آب رسانی برای 9000 هزار خانه 
6.  و نهایتا سهم دادن غوری ها در مشارکت سیاسی  کشور
از وعده های رئیس جمهور غنی برای مردم غور در این ویدیو کنفرانس بود.
همچنان رئیس جمهور به مردم غور وعده سپرد که عملیات های تصفیوی برای پاک سازی ساحات تحت کنترول طالابن را نیز شدت خواهد بخشید.
در این ویدیو کنفرانس، همچنان داکتر همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه، محمد یما شمس سرپرست وزارت ترانسپورت و انجنیر امان الله غالب رئیس دافغانستان برشنا شرکت نیز در کنار رئیس جمهور غنی حضور داشته و در مورد وجوه مالی و پروژه های مربوط به ادارات خویش در ولایت غور اطمینان معلومات دادند.

اینکه آیا این وعده های رئیس جمهور غنی برای سال نو 1399 در ولایت غور عملی خواهد شد یا باز هم به باد فراموشی سپرده میشود؛ باید منتظر ماند.
گزارش: شاه محمود شهاب - غور
ادیت: نیوز ویم

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim