نجات بیش از 200 مرد و زن معتاد از یخ زدگی در هرات

نیوز ویم- هرات:
سرد شدن هوا بخصوص ریزش برف و باران زیاد ، همه ساله از افراد معتاد خیابانی قربانی میگیرد؛ اما امسال در ولایت هرات بمنظور پیشگیری از مرگ و میر این افراد، کمپاین های جمع آوری معتادین خیابانی در سطح شهر هرات راه اندازی شد.
با آغاز ریزش برف شدید در ولایت هرات، ریاست صحت عامه، پولیس مبارزه با مواد مخدر و جمعی از نهاد های ترک اعتیاد براین شدند تا برای نجات آن عده از معتادین بی سرپناه که در معرض خطر جدی سرمازده گی قرار دارند، کمپاینی را راه اندازی کنند.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات میگوید که در این کمپاین که با همکاری پولیس و نهاد های ترک اعتیاد صورت گرفت دست کم 140 فرد معتاد جمع آوری به مراکز ترک اعتیاد و ساحات گرم منتقل شدند.
در میان این افراد،  10 خانم معتاد همراه با اطفال شان نیز حضور دارند.
همچنان داکتر زمری حصین مسوول برنامه ملی کاهش تقاضای مواد مخدر ریاست صحت عامه هرات میگوید که این اداره تا فعلا 62 تن شامل 10 زن و 52 مرد  معتاد را از نقاط مختلف شهر هرات که در معرض خطر یخ زدگی قرار داشتند، جمع آوری و در بیمارستان 110 بستر معتادین تحت مداوا قرار داده است.
هرچند در سالهای قبل یک تعداد از این معتادان به دلیل سردی هوا و یخ زدگی جان خود را از دست داده اند، اما تا فعلا از مرگ ومیر ناشی از یخ زدگی افراد معتاد در دو روز اخیر که سردی هوا نیز به 12 - 14 درجه زیر صفر رسیده ، آماری به نشر نرسیده است.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim