گزارش فعالیت های پولیس هرات در7ماه اخیر

نیوز ویم - هرات:
فرماندهی پولیس هرات دست آورد های هفت ماه اخیر خود را با رسانه ها شریک ساخت.

دفتر سخنگوی پولیس هرات میگوید که نیروهای این فرماندهی طی ۷ ماه گذشته، نزدیک به ۲۰۰۰ تن را در پیوند به جرایم مختلف بازداشت کرده است.
عبدالاحد "ولی‌زاده" سخنگوی پولیس هرات در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور رسانه‌های ملی، محلی و بین‌المللی گفت: "در طی 7 ماه گذشته پولیس هرات به تعداد 1983 تن را در پیوند به جرایم مختلف جنایی از قبیل؛ سرقت های مسلحانه، عضویت در گروه‌های مخالف مسلح، قتل، اختطاف، قاچاق و فروش مواد مخدر، فریبکاری، جعل و تذویر اسناد و رشوت بازداشت کرده است".
وی می‌گوید؛ در ارتباط به بازداشت این افراد بتعداد 230 میل سلاح مختلف‌النوع نیز بدست پولیس افتاده است.
آقای ولی‌زاده گفت: "اضافه تر از 600 تن افراد بازداشت شده سارقین مسلح می‌باشند".
سخنگوی پولیس هرات همچنان می‌گوید؛ در طی 7 ماه گذشته پولیس هرات به تعداد 30 عملیات مستقل و مشترک را در ولسوالی‌های  چشت شریف، اوبه، پشتون زرغون، کشک رباط سنگی، کشک کهنه، فرسی و کهسان ولایت هرات راه اندازی نموده و با رساندن تلفات سنگین به مخالفین، موفقانه به پایان رسانده است.
👇👇👇👇 ادامه..
که در نتیجه این عملیات‌ها به تعداد 604 تن از مخالفین مسلح دولت بشمول قوماندانان سرشناس و افراد کلیدی‌شان کشته، 283 تن زخمی و 27 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
همچنان بیش از 300 حلقه ماین دشمن نیز کشف، خنثی و انفجار داده شده است.
از سوی هم وی می‌گوید؛ پولیس مدیریت مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه ولایت هرات طی 7 ماه گذشته 228 عملیات را در داخل شهر و ولسوالی‌های هرات انجام داده اند که در نتیجه بمقدار مجموعی 1540 کیلو گرام مواد مخدر مختلف النوع، مقدار 1073 لیتر مشروبات الکولی و کشمش تخمر شده، 13 میل سلاح مختلف‌النوع، 34 عراده وسایط نقلیه مختلف‌النوع، 201 سیت موبایل، 933 هزار افغانی، 13 میلیون تومان ایرانی، 19000 کلدار پاکستانی، 70 هزار کلدار هندی و 250 دالر آمریکایی پول نقد را کشف وضبط نموده اند.
همچنان پرسونل این مدیریت از آغاز سال روان تاکنون موازی 21 جریب زمین کشت مواد مخدر و 5 کارخانه تولید مشروبات الکولی را محو و به تعداد 70 تن معتادین را نیز از سطح شهر جمع‌آوری و به مراکز ترک اعتیاد تسلیم نموده اند.
در پیوند به این قضایا به تعداد 262 تن مظنونین که از این میان 41 تن شان قاچاقبران عمده مواد مخدر می‌باشند بازداشت و به ارگانهای عدلی و قضایی معرفی گردیدند. 
آقای ولی‌زاده می‌گوید؛ مدیریت مبارزه با تروریزم این قوماندانی نیز طی سال روان تعداد 206 میل سلاح مختلف‌النوع  را به پروسه دایاگ تسلیم نموده‌اند.
و 63 تن مظنونین جرایم مختلف را همراه با تعداد 24 میل سلاح مختلف‌النوع، 14 عراده وسایط نقلیه، 27400 فیر مرمی مختلف‌النوع و  91 حلقه ماین را نیز کشف و خنثی نموده‌اند.
سخنگوی پولیس هرات افزود که چک‌پاینت‌های پرسونل پولیس هرات بطور دوامدار جهت تامین امنیت و پاک‌‎کاری شیشه‌های سیاه وسایط نقلیه جریان دارد.
خبرنامه  ۴ عقرب ۱۳۹۸
عبدالاحد "ولی‌زاده"
آمر مطبوعات و روابط عامه ق.ا.هرات.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim