آغاز تدابیر امنیتی برای انتخابات درهرات

نیوز ویم – انتخابات/ هرات:
در آستانهء انتخابات؛ پولیس هرات از تدابیر خاص امنیتی خبر داده و مدعیست که تا کنون بیش از ده فرد مسلح را بازداشت کرده است.
درحالیکه روزهای معدودی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مانده است، فرماندهی پولیس هرات از اتخاذ تدابیر خاص امنیتی در این ولایت خبر میدهد.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات درگفتگو با نیوز ویم میگوید که نیروهای مشترک امنیتی بمنظور تامین امنیت شهروندان در روز انتخابات در تمام ساحات ولایت هرات اماده تامین امنیت بوده و ازهمین رو، طی روز های اخیر دست کم ده تن از افراد مشکوک و حامل اسلحه غیر مجاز را بازداشت کرده اند.
سخنگوی پولیس همچنان تائید میکند که مخالفین دولت از هر فرصت استفاده میکنند تا امنیت انتخابات را اخلال کنند.
وی افزود که طی روز ها اخیر از وقوع چندین انفجار خونین در ولسوالی های پشتون زرغون، شیندند و چند ولسوالی دیگر جلوگیری کرده اند.
مخالفین دولت روز گذشته یک بمب را در یک حمام عمومی در بازار ولسوالی پشتون زرغون جاسازی کرده و قصد داشتند تا با استفاده از ریموت کنترول آنرا بر مردم عام انفجار دهند.
سخنگوی پولیس هرات اطمینان میدهد که در روز انتخابات تمام قوای دولتی در هماهنگی با هم امنیت مردم را در سطح شهر و ولسوالی ها تامین خواهند کرد و شهروندان بدون نگرانی میتوانند در این پروسه ملی شرکت کنند.
یکی از تدابیر احتیاطی ارگانهای امنیتی در روز های خاص این است که گشت و گذار موترهای فاقد اسناد، ویشی و موتورسایکل های دو پشته را در سطح شهر هرات ممنوع اعلام میکنند.
در حال حاضر ایست های بازرسی از سوی پولیس و دیگر نهاد های امنیتی در ساحات مختلف شهر هرات ایجاد شده و افراد مشکوک و وسایط نقلیه شان مورد بازرسی قرار میگیرند.
@NewsVim

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim