بمباردمان هوائی و حمله بر مواضع طالبان در فراه و هرات

نیوز ویم - فراه _هرات:
در دو عملیات جداگانه در ولایات فراه و هرات دستکم 21 طالب مسلح کشته و زخمی شده اند.
 در فراه،  نیروهای خارجی (حمایت قاطع) شب گذشته در یک عملیات هوایی مواضع طالبان را در مناطق پل جنگل، تودنک های پائین و تودنک عبدالودود خان  در ولسوالی بالابلوک آن ولایت هدف قرار داده اند که به گفته محب الله محب سخنگوی پولیس فراه؛  در این بمباردمان دست کم 11 طالب کشته و چهار عراده وسایط حامل شان نیز تخریب گردیده است.
و همچنان در ولایت هرات نیز طی عملیاتی در ولسوالي های شيندند، پشت كوه و منطقه اوكل تلفاتی به طالبان وارد که ازاین میان، یک فرمانده جنگی طالبان همراه با شماری از افرادش کشته و تعدادی نیز  زخمی شده اند.
پاسوال امین الله امرخیل فرمانده پولیس هرات میگوید که عملیات در ولسوالی شیندند و حومه آن موفقانه انجام شده و طالبان با شکست مواجه شده اند. از سویی هم جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که
در عملیات کوماندویی شب گذشته در ولسوالی شیندند ولایت هرات چهار تن از طالبان مسلح ازجمله مولوی غلام سرور یک قوماندان سرشناس این گروه کشته شدند.
 سخنگوی والی گفت که همچنان در این عملیات ،  بسم الله یک افسرسابق نظم عامه که یکسال قبل همراه یک هاموی ومقداری اسلحه به طالبان تسلیم و از آن زمان تا اکنون درصفوف مخالفین مسلح دولت فعالیت داشت نیز کشته شده است.
به گفته منابع؛ درین عملیات یک تن از طالبان دستگیر ومقدار ی اسلحه ومهمات شان بدست قوای دولتی افتاده است.

 طالبان اما تا فعلا  در مورد  رویداد های فراه و هرات چیزی نگفته اند.
@NewsVim

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim