بازداشت دو مامور مستوفیت هرات و غور به ظن رشوت

نیوزویم- هرات – غور!
براساس گزارش ها دو تن از کارمندان ادارات مستوفیت هرات و غور طی دو واقعه جداگانه به ظن گرفتن رشوت از سوی امنیت ملی این ولایات بازداشت شده اند.
bazdashttماموران امنیت ملی هرات صبح روز چهارشنبه یک تن از کارمندان ادارهء مستوفیت اینولایت را به اتهام فساد اداری بازداشت کرده است. یک منبع امنیتی میگوید که این فرد از چندی پیش تحت تعقیب نیروهای کشفی امنیت ملی قرار داست. با این حال عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید که کارمندان امنیت ملی یک تن را از مقابل استدیوم ورزشی هرات بازداشت کرده اند.هرچند وی درمورد جرم این شخص چیزی نگفت اما افزود زمانی که  این فرد سوار بر یک موتر تیزرفتار قصد فرار از ساحه را داشت  پس از تیراندازی پراکنده نیروهای امنیت ملی دستگیر شد. با این حال یک منبع دولتی به خبرگزاری کهندژ گفته است این فرد هنگام گرفتن پنجاه هزار افغانی رشوت بازداشت شده است.
در یک خبر دیگر:

روز گذشته کارمندان ریاست امنیت ملی ولایت غور نیز یکتن که گفته میشود آمر خزائن مستوفیت آنولایت است؛  را به ظن گرفتن رشوت بازداشت کرده اند.
یک منبع امنیت ملی گفته است که این فرد حین گرفتن 80هزار افغانی رشوت گرفتار شده است.
گفتنیست طی ماه ها اخیر چندین کارمندان ادارات مختلف دولتی در ولایات غربی کشور به ظن فساد مالی بخصوص گرفتن رشوت از سوی نهاد های کشفی بازداشت شده اند.
این موضوع نشان میدهد که از یکسو فساد در ادارات دولتی بیداد میکند واز سویی هم ارگانهای کشفی در تلاش بازداشت عاملین فساد میباشند.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim