خارج ساختن چندین قریه از کنترول طالبان در هرات

نیوز ویم - هرات: در پی عملیات تصفیوی قوای مشترک دولتی در ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات؛ چندین قریه از کنترول طالبان خارج گردیده است.
فرزاد فروتن سرپرست دفتر سخنگوی پولیس هرات به نیوز ویم گفت که این عملیات مشترک به رهبری پاسوال امین‌الله "امرخیل"  از سوی نیروهای پولیس ملی، اردوی ملی، امنیت ملی، قطعه 555 پولیس و قطعات پولیس امن و نظم عامه؛ از چند روز قبل در ولسوالی‌های پشتون زرغون و اوبه ولایت هرات راه‌اندازی گردیده است.


منبع افزود که درکنار پاکسازی قریه‌ های دشت نیزان، دشت بالا، چورچی، تخم، مارآباد، بوریاباف و شیرغلتان این ولسوالی‌ها، همچنان مراکز فرماندهی طالبان در ولسوالی‌های پشتون زرغون و اوبه به تصرف نیروهای امنیتی در آمد و زندان طالبان نیز در قریه "پشت‌پر" از بین برده شد.

آقای فروتن میگوید که همچنان بازار مارآباد (ماروا) که طالبان با تبلیغات دروغین‌شان ادعای تصرف آنرا داشتند، بدون کمترین مقاومت به تصرف نیروهای امنیتی درآمده است.
وی به نقل از جنرال امین‌الله "امرخیل" قوماندان امنیه هرات می‌گوید که طالبان در این ولسوالی‌ها هیچ‌گونه مقاومتی از خود نشان نداده و به سمت ولایت بادغیس و ولسوالی‌ شیندند هرات متواری شده اند.
پولیس میگوید که در این عملیات چهار تن از طالبان کشته و تعدادی هم  زخمی شدند؛ ولی به هیچ یک از نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است.
گروه طالبان تا کنون در این مورد ادعایی نکرده است.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim