Thursday, October 4, 2018

کشته شدن 4 مهندس ماین ساز و انهدام ذخیره گاه مهمات طالبان در هرات

infajarنیوز ویمهرات:
در عملیات مشترک قوای امنیتی در ولسوالی شیندند ولایت هرات دست کم 4 طالب ماین ساز کشته و سه تن دیگر شان زخمی شدند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که در این عملیات همچنان یک ذخیره گاه بزرگ مهمات و مواد انفجاری طالبان نیز منهدم شده است.
آقای فرهاد افزود که اين عمليات امروز پنجشنبه راه اندازي شده بود که در نتیجه ساحات «آبستان وده اليكه » در مربوطات قريه اوكل از وجود دشمن پاكسازي شده و قرارگاه هاي اصلي دشمن درين ساحات تخريب شده است.
منبع میگوید که به تعداد 60 حلقه ماين بشكه اي باقدرت تخريبي بالا و مقدار قابل توجهي مهمات دشمن نيز درين عمليات ازبين برده شده است.
NewsVim@

بازهم انفجار ماین چسپکی در شهر هرات

WhatsApp Image 2018-10-04 at 4.15.59 AMنیوز ویم هرات: حوالی ساع 4 عصر امروز یک ماین چسپکی که در بدنه موتر رنجر پولیس نصب شده بود در منطقه درب خوش شهر هرات انفجار کرد.
داکتر محمد عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات میگوید که به شمول یک پولیس ترافیک (4) تن از محل حادثه به این مرکز درمانی منتقل شده اند که سه تن شان با توصیه اهتمامات لازم مرخص شدند ولی یک طفل خوردسال به دلیل وخامت جراحات در بخش جراحی عصبی بستر گردیده است .
با این حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که فرد عامل این بمبگذاری هنگام فرار به همکاری مردم بازداشت شده است.
گفته میشود رنجر ی که ماین در ان نصب شده بود مربوط حوزه دوم امنیتی پولیس میباشد و در این حادثه اتش گرفته است. سخنگوی والی میگوید که به هیچیک از سرنشینان این رنجر آسیبی نرسیده است. طی ماه های اخیر چندین واقعه انفجار مشابه در شهر هرات صورت گرفته است که طی آن شماری از مردم ملکی کشته و زخمی شدند و خسارات مالی نیز وارد گردیده است.
@NewsVim

ولسوال طالبان برای آبکمری با هشت تن از افرادش کشته شد

jang farahنیوز ویمبادغیس: مقامهای امنیتی در ولایت بادغیس میگویند که در جریان درگیری میان قوای دولتی و طالبان در ولسوالی آبکمری این ولایت دست کم هشت طالب مسلح از جمله ملا نور آقا ولسوال خود خوانده طالبان کشته و هشت تن دیگر شان زخمی شده اند. نقیب الله امینی سخنگوی فرماندهی پولیس بادغیس میگوید که شب گذشته یک گروه از طالبان به سرکردگی ملا نور آقا به قصد تصرف یکی از پاسگاه های امنیتی با پولیس درگیر شدند. او میگوید که در این واقعه به قوای دولتی هیچ آسیبی نرسیده است. تا کنون طالبان در این مورد ادعایی نکرده اند.
NewsVim@