Saturday, August 18, 2018

آتش سوزی در مارکت تکه فروشی در شهر هرات

Atash sozi 2نیوز ویم _ هرات:
صبح امروز در مارکت فردوس واقع جاده جنوبی مسجدجامع بزرگ هرات آتش سوزی صورت گرفت.بر اساس اظهارات مسئولان در بیمارستان حوزوی هرات در این آتش سوزی نزدیک به 10 تن دچار سوختگی سطحی و مسمومیت ناشی از دود شده اند. برخی از دوکانداران و شاهدان عینی از ناتوانی و عدم امکانات کافی تیم های آتش نشانی شاکی بوده و مدعی اند که تاخیر در محار و خاموش سازی آتش خسارات هنگفت مالی را به دوکانداران ببار آورده است. اما از سوی دیگر مسئولین دولتی دوکانداران را متهم به عدم در نظر گرفتن مسایل ایمنی در مواقع این چنینی میکنند. آنان میگویند که در این مارکت حتا یک دوکان هم کپسول های ضد حریق نداشته است تا بتواند از گسترش آتش جلوگیری کند. گفتنیست که مارکت فردوسی مجموعا تکه فروشی بوده و در اطراف آن نیز پمبه فروشی ها موقعیت دارد.
علت آتش سوزی تا کنون مشخص نیست.
@NewsVim

کشته شدن 9 طالب در بالابلوک فراه

ana 3نیوز ویم _ فراه:
در ادامه عملیات مشترک تصفیوی در ولسوالی بالابلوک فراه شب گذشته 9جنگجوی طالب کشته شده اند.
محب الله محب سخنگوی پولیس فراه میگوید که این عملیات با شرکت پولیس ملی،اردوی ملی،قطعات کوماندو و پشتیبانی قوای هوائی نیروهای حمایت قاطع در قریه های کال قلعه، گنج آباد، ولسوالی کهنه وشیوان ولسوالی بالابلوک انجام شد که همچنان 8 حلقه ماین نمخالفین نیز کشف و خنثی گردید.
وی افزود در این عملیات به قوای دولتی آسیبی نرسیده است.
طالبان تا به حال چیزی نگفته اند.
@NewsVim

در شیندند 5 شورشی کشته و 4 تن زخم برداشتند

talebanنیوز ویم _ هرات: در نبرد میان طالبان و قوای دولتی در ولسوالی شیندند هرات دست کم 5 شورشی طالب کشته و 4 تن شان زخمی شده اند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که در این میان سه تن از فرماندهان طالبان بنامهای ملا ظاهر شاه ، قاری امان الله و الیاس برادر زاده مولوی حیدر ولسوال نظامی طالبان در ولسوالی زنده جان نیز شامل اند. آقای فرهاد میگوید که نبرد زمانی آغاز یافت که طالبان بر یک پاسگاه امنیتی قصد حمله داشتند. گروه طالبان در این مورد چیزی نگفته اند.
@NewsVim

بازداشت 5 حراس افگن در هرات و فراه

aminiat miliنیوز ویم _ هرات:
امنیت ملی هرات سه عضو گروه ترورستی را امروز از مرکز شهر بازداشت کرده است‌.
در خبرنامه امنیت ملی آمده که این افراد وابسته به ملا عبدالکریم مشهور به نادم توزیع کننده ماین های چسپکی در هرات میباشند. در در عین حال کارمندان امنیت ملی در ولایت فراه نیز دو تن را در پیوند به عضویت در گروه های حراس افگنی بازداشت کرده اند. محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه میگوید که روز گذشته کارمندان ریاست امنیت ملی فراه در جریان تلاشی و عملیات ویژه دو تن از افرادی که در حملات مسلحانه دست داشتند در مرکز شهر فراه دستگیر کردند.
وی افزود که این افراد مولوی خالقداد و ملا عبدالباقی نام دارند و در حملات مسلحانه بالای پاسگاه های  اردوی ملی، پولیس ملی و نظم عامه در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه دست داشته اند.
@NewsVim