Thursday, August 16, 2018

در عملیات فراه؛ 52 طالب کشته وزخمی؛ و 32 تن دستگیر شدند

KAMINنیوز ویمفراه: مقامها در ولایت فراه از کشته و زخمی شدن دست کم «52» طالب مسلح و بازداشت «32» جنگجوی دیگر این گروه خبر میدهند. محب الله محب سخنگوی پولیس فراه میگوید که حوالی ساعت 12 شب گذشته قوای مشترک متشکل از قطعات خاص کوماندو، اردوی ملی، پولیس ملی و قوای هوائی حمایت قاطع و قوای هوائی افغان درقریه های سوجی، عارف آبادو شیوان ولسوالی بالابلوک این ولایت عملیات تصفیوی را انجام دادند. وی افزود که در این عملیات (37 ) طالب کشته (15) تن زخمی و  (32 ) تن دیگر شان همراه با سلاح و مهمات دستگیر شدند. منبع میگوید که در بمباردمان هوائی و ضربات توپچی که بر مواضع طالبان صورت گرفت همچنان (12)عراده موتر،  (10 ) عراده موترسایکل و یکعراده تانک هاموی دست داشته شان نیز تخریب شده است. منابع دولتی میگویند که در این عملیات به قوای امنیتی افغان و خارجی هیچ آسیبی نرسیده است. گروه طالبان تا کنون در اینمورد چیزی نگفته اند.
با این حال ؛ منابع محلی در ولایت فراه میگویند که این عملیات به منظور پاکسازی ولسوالی بالابلوک از وجود شورشیان راه اندازی شده و جنگ بین دو طرف ادامه دارد.
NewsVim@

گشایش کلینیک 20 بستر پولیس در بادغیس

clinic police 2نیوز ویم- بادغیس: کلینیک 20 بستر فرماندهی پولیس ولایت بادغیس به هدف درمان منسوبین امنیتی و خانواده های شان در شهر قلعه نو مرکز این ولایت گشایش یافته است.
دفتر سخنگوی والی بادغیس میگوید که این کلینیک در یک ساختمان سه طبقه ساخته شده و مجهز با امکانات اساسی طبی میباشد که در آن هشت تن داکتر جراح ، متخصصین داخله و دیگر پرسونل صحی؛ بطور شبانه روز در خدمت نیروهای امنیتی قرار دارند.
بنابر معلومات؛ این کلینیک میتواند در کمترین وقت آن عده از منسوبین پولیس که در حملات مخالفین زخمی میشوند را تحت عملبات جراحی قرار بدهد؛ که در این صورت تا حد زیادی از مرگ و میر نیروهای امنیتی به دلیل عدم دسترسی به مراکز درمانی جلوگیری خواهد شد.
همچنان دسترسی به خدمات رایگان صحی از دیگر مزایای این مرکز درمانی است که برای اعضای خانواده نیروهای پولیس در نظر گرفته شده است.
@NewsVim

تلفات دو جانبه در حمله بر پاسگاهی در نیمروز

jang farahنیوز ویم- نیمروز: به گزاری نیوز ویم؛ در پی حمله ی طالبان بر پاسگاه امنیتی زنجیر شرقی ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز؛ هر دوطرف متحمل تلفات شدند. ولی احمد صریح سخنگوی پولیس ولایت نیمروز میگوید: حوالی ساعت 9 شب گذشته طالبان از چندین جهت بر این پاسگاه یورش بردند که طی آن دو سرباز امنیتی جان باخته و شش تن دیگر زخمی شدند. وی افزود در حمله متقابل قوای دولتی دست کم پنج طالب مسلح به شمول دو فرمانده جنگی آنان بنامهای ملامتین و ملا عتیق الله کشته و ۱۱ طالب دیگر به شمول اسماعیل یک سر گروپ مشهور این گروه زخم برداشته اند.