Monday, August 13, 2018

موترحامل طالبان در شهر فراه هدف بمباردمان هوائی قرار گرفت

infajar mainنیوز ویمفراه: مقامها در ولایت فراه میگویند که روز یکشنبه قوای هوائی حمایت قاطع یک موتر نوع سراچه حامل طالبان را هدف بمباردمان قرار داده است. محب الله محب سخنگوی پولیس فراه میگوید: در این حمله که در قریه دهک در مرکز شهرفراه صورت گرفت دست کم(2) طالب مسلح کشته و موترسراچه حامل شان همراه با سه فیر میزائیل منهدم شده است. منبع میگوید که طالبان کشته شده با استفاده از میزائیل ها شبانه بالای میدان هوائی انداخت میکردند. گفتنیست حملات هوائی قوای حمایت قاطع به پشتیبانی از قوای امنیتی افغان در ولایت فراه از چند روز به اینسو جریان دارد و تاکنون بر اساس گزارش ها دست کم بیست طالب به شمول فرماندهان جنگی شان کشته و زخمی شده اند.
NewsVim@

حمله ناکام توام با تلفات طالبان در مقر بادغیس

talafat talebanنیوز ویم _ بادغیس: در تازه ترین نبردها میان قوای دولتی وطالبان درولسوالی مقر ولایت بادغیس، شب گذشته پنج طالب مسلح کشته، سه تن زخمی و یک طالب نیز دستگیرشده است.
دفتر مطبوعات پولیس بادغیس میگوید که طالبان به هدف تصرف پاسگاه امنیتی چشمه۴ دزدک ولسوالی مقر آمده بودند ؛ اما با بجاگذاشتن تلفات سنگین از ساحه متواری شدند.
منبع میگوید که دراین درگیری داماد ملاغوث الدین مشهور به سیاه خان از فرماندهان طالبان در بادغیس نیز کشته شده است.
گفته شده که در این درگیری به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است.
طالبان در اینمورد تا کنون چیزی نگفته اند.
@NewsVim

آتش سوزی درخیمه مهاجرین قربانی گرفت

atash soziنیوز ویمهرات: در اثر وقوع آتش سوزی در یک خیمه بیجاشده گان داخلی در کمپ مهاجرین شیدائی شهر هرات ؛ دست کم دو کودک جان باخته و شش تن دیگر از اعضای این خانواده دچار سوختگی شدند. سیداحمد محمدی سرپرست دفتر سخنگوی پولیس هرات میگوید که این واقعه حوالی ساعت 11 شب گذشته در خیمه فردی به نام بازگل که از بیجا شده گان ولسوالی غورماچ ولایت بادغیس  میباشد صورت گرفته است. با این حال مسئولین در بیمارستان حوزوی هرات میگویند که درین اتش سوزی دو کودک 4 و 8 ساله جان باختند و یک خانم 30 ساله، دو دختر 10 ساله و یک دختر 7 ساله نیز دچار سوختگی شده اند. پولیس میگویدکه علت وقوع این حادثه بی احتیاطی و استفاده نادرست از مواد سوختی در هنگام پختن نان در تندور عنوان شده؛ اما تحقیقات در مورد چگونگی واقعه آغاز شده است.
NewsVim@