Tuesday, March 27, 2018

کشته وزخمی شدن 3 آدم ربا در هرات

2 bazdashtهرات: سه شنبه 07حمل1397 / 27مارچ2018 نیوز ویم – هرات: سه فرد مظنون به آدم ربائی در ولسوالی انجیل هرات کشته و زخمی شده اند.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات به نیوز ویم گفت:» شب گذشته این سه تن زمانی که قصد داشتند یک دوکاندار را از قریه امام شش نور ولسوالی انجیل اختطاف کنند؛ با مقاومت برادر وی مواجه شده و یکتن از این اختطافگران کشته شد».
سخنگوی پولیس هرات افزود که نیروهای مشترک پولیس ولسوالی انجیل وگذره  عاجل به محل واقعه رسیده و در نتیجه درگیری دو تن دیگر از آدم ربایان زخمی و سپس از بین زمین های زراعتی قریه فتابات ولسوالی انجیل بازداشت شدند.
منبع افزود که از نزد این افراد یک میل سلاح تفنگچه و دو عراده موترسایکل نیز بدست پولیس افتاده است.
پایگاه خبری نیوز ویم NewsVim

مردم یک طالب را محاکمه صحرائی کردند

نیوز ویم _ بادغیس: 07حمل1397 / 27مارچ2018
badghissمردم محل در ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس یک طالب را به اتهام تجاوز جنسی بر یک زن؛ مجازات صحرایی کرده اند.
برخی منابع امنیتی گفته اند که مردم محل این طالب را در روستای روجی ها مربوط ولسوالی آبکمری با سنگ و چوب کشته و جسدش را به رودخانه انداختند.
جنرال غلام سرور حیدری آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت بادغیس این خبر را تائید کرده است.
گفته هایی وجود دارد که شب گذشته این طالب بنام «ملا قیوم» به زور بر یک زن در این محل تجاوز کرده بود که از سوی باشندگان این روستا با سنگ و چوپ به قتل رسانده شده است.
گروه طالبان بنیان گذار محاکمات صحرائی بوده و بار ها افراد را به ظن همکاری با دولت، افعال غیر شرعی مانند زنا و لواط و زنان را به ظن فرار از خانه پیش چشم مردم مجازات و سنگسار کرده اند.
پایگاه خبری نیوز ویم NewsVim

تصادم دو موتر 303 در شاهراه هرات-کندهار

نیوزویم- هرات: سه شنبه 07حمل1396 / 27مارچ2018
303به گزارش پایگاه خبری نیوز ویم؛ در اثر تصادم دو موتر مسافربری ۳۰۳ در شاهراه هرات_کندهار صبح امروز12 تن از مسافران زخمی شده اند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که وضعیت صحی 7 تن از زخمیان این واقعه وخیم است.
او میگوید حادثه در مربوطات ولسوالی کوه زور هرات اتفاق افتاده و زخمی ها شامل 3 زن،2 کودک و 7 مرد میباشند که به بیمارستان حوزوی هرات منتقل شده اند.
پایگاه خبری نیوز ویم NewsVim

4طالب در عملیات کماندو در فراه کشته و 2تن اسیرشدند

45 نیوزویم -فراه: سه شنبه 07  حمل1397 / 27مارچ2018                 به گزارش پایگاه خبری نیوز ویم؛ عصر دیروز دراثر ضربات هوایی و عملیات قوای کماندو در منطقه توت  ولایت فراه دست کم 4 طالب به شمول برادرزاده ملا نقیب فرمانده طالبان کشته شده اند.
مجیب الرحمان سخنگوی قطعات خاص ارتش در غرب کشور میگوید که در این واقعه یک موتر هایلکس طالبان نیز منهدم شده و همچنان دو جنگجوی طالب بدست نیروهای کماندو اسیر شده اند.
گفته شده که از جمله اسراء یکتن شان به حالت زخمی به بیمارستان شهر فراه منتقل شده است.