Tuesday, February 20, 2018

بازداشت یک دهشت افگن با ده ها پایه تجهیزات اطلاعاتی و جاسوسی

mokhaberaنیوزویم- هرات: سه شنبه01حوت1396 / 20فبروری2018
یک عضو گروه دهشت افگنان روز گذشته حین انتقال ده ها پایه مخابره و تجهیزات استخباراتی و جاسوسی در مربوطات ولسوالی کهسان هرات بازداشت شد.
سید احمد محمدی سرپرست دفتر سخنگوی پولیس هرات میگوید که این فرد همراه با 28 پایه مخابره آیکم دستی، یک پایه مخابره ثابت مرکزی، 2 بسته لین مخابره، یک پایه شارژر، یک میل خفه کن تفنگچه و یک عراده موتر نوع فلدر از منطقهء «بازگیر» شهرک اسلام قلعه هرات بازداشت شده است.
پولیس از این فرد بنام عبدالله ؛باشنده بندر اسلام قلعه یاد کرده است.
این روز ها در تمام نقاط شهر و ولسوالی های کلیدی هرات بخاطر تامین امنیت محفل افتتاح پروژه تاپی آمادگی های خاص گرفته شده و این فرد نیز در یکی از ایست های بازرسی به چنگ پولیس افتاده است.
هرچند شایعاتی وجود دارد که شاید این مخابره ها از جانب حلقاتی در آنسوی مرز جهت قرار دادن به بدست گروه های جاسوسی از طریق بندر اسلام قلعه وارد هرات شده باشد؛ اما هیچ مقام رسمی در اینمورد اظهار نظری نکرده است.
@newsvim

سقوط چندین پاسگاه و تلفات قوای دولتی در فراه

taleban 3
نیوزویم- فراه: سه شنبه01حوت1396 / 20فبروری2018
طالبان مسلح شب گذشته چندین پاسگاه امنیتی را در ولایت فراه مورد حملات تهاجمی خود قرار داده و تلفاتی را به قوای دولتی وارد کرده اند.
بر اساس گزارشهای رسیده از محل؛ در جریان حملهء طالبان بر پاسگاه امنیتی در منطقه شمالگاه در حومه شهر فراه دست کم ۵ سرباز جان باخته و طالبان ۴ سرباز دیگر را با خود برده اند.
منابع مردمی گفته اند که طالبان یک تانک هاموی دولت را نیز به آتش کشیده و تمام تجهیزات این پاسگاه را خود برده اند.
همچنان از ولسوالی پشترود ولایت فراه خبر رسیده که طالبان همزمان بر 3پاسگاه امنیتی حمله کرده اند که طی آن شماری از سربازان امنیتی کشته شده و تعدادی نیز اسیر و برخی هم هم فرار کرده اند.
یک منبع فرماندهی پولیس فراه وقوع درگیری ها را تائید کرده اما در مورد تلفات چیزی نگفته است.
گروه طالبان ادعا دارند که در حمله شب گذشته پنج پاسگاه دولتی را به آتش کشیده اند.
هرچند بتازگی برخی از مقامات کلیدی اداره محلی ولایت فراه بنابر افزایش ناامنی ها از وظایف شان برکنار و بجای شان افراد دیگری توظیف شدند، اما دیده میشود که هنوز هم ناامنی در فراه در حال گسترش بوده و در این میان این سربازان امنیتی اند که قربانی میشوند.
@newsvim

بازداشت یک فروشنده مواد مخدر در غور

نیوزویم- غور: سه شنبه01حوت1396 / 20فبروری2018
mawad mokhdrپولیس در ولایت غور یک فروشنده مواد مخدر را بازداشت کرده است.
اقبال نظامی سخنگوی پولیس غور میگوید:
این فرد عبدالواحد نام دارد وباشنده شهر فیروزکوه مرکز غور می باشد که برای معتادین در منزل خویش چرس وکرستال میفروخت.
از خانه این عرد مقدار 4کیلو گرام چرس و232 گرام کرستال بدست آمده است.
@newsvim

این بار نیروهای دولتی 5طالب را اسیر گرفتند

نیوزویم- غور: سه شنبه01حوت1396 / 20فبروری2018
bazdasht taleban 2
هرچند در برخی از درگیری ها ؛ طالبان تعدادی از سربازان دولتی را اسیر میگیرند؛ اما این بار نیروهای امنیتی درولایت غور 5 طالب را در میدان جنگ دستگیر کرده اند.
در جریان نبرد میان قوای دولتی و طالبان در منطقه کشک ولسوالی چهارسده ولایت غور (5) طالب مسلح بدست نیروهای دولتی اسیر شدند.
محمد اقبال نظامی سخنگوی پولیس غور میگوید که حوالی ساعت 6صبح امروز درگیری بین نیروهای امنیتی وطالبان مسلح در منطقه یادشده صورت گرفت و زمانیکه این گروه از طالبان قصد فرار از مخفیگاه خود را داشتند اسیر شدند.
او میگوید که هنوز هم د این ساحه جنگ بین دو طرف به صورت پراکنده جریان دارد و از تلفات احتمالی گزارشی در دست نیست.
گفتنیست تا کنون بارها نیروهای دولتی بدست طالبان اسیر شده اند و این بار قوای دولتی موفق به زنده دستگبر کردن 5 طالب در غور شده اند.
@newsvim