Thursday, February 15, 2018

بازداشت دو مامور مستوفیت هرات و غور به ظن رشوت

نیوزویم- هرات – غور!
براساس گزارش ها دو تن از کارمندان ادارات مستوفیت هرات و غور طی دو واقعه جداگانه به ظن گرفتن رشوت از سوی امنیت ملی این ولایات بازداشت شده اند.
bazdashttماموران امنیت ملی هرات صبح روز چهارشنبه یک تن از کارمندان ادارهء مستوفیت اینولایت را به اتهام فساد اداری بازداشت کرده است. یک منبع امنیتی میگوید که این فرد از چندی پیش تحت تعقیب نیروهای کشفی امنیت ملی قرار داست. با این حال عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید که کارمندان امنیت ملی یک تن را از مقابل استدیوم ورزشی هرات بازداشت کرده اند.هرچند وی درمورد جرم این شخص چیزی نگفت اما افزود زمانی که  این فرد سوار بر یک موتر تیزرفتار قصد فرار از ساحه را داشت  پس از تیراندازی پراکنده نیروهای امنیت ملی دستگیر شد. با این حال یک منبع دولتی به خبرگزاری کهندژ گفته است این فرد هنگام گرفتن پنجاه هزار افغانی رشوت بازداشت شده است.
در یک خبر دیگر:

افتتاح دو پارک زنانه در شهر فراه

نیوزویم- فراه:
farah park
زنان فراه مالک دو پارک تفریحی شدند.
این پارک ها به هزینه 110 هزار دالر امریکائی در نواحی اول و چهارم شهر فراه اعمار و روز گذشته به بهره برداری سپرده شد.
محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه میگوید که هزینه ساخت این دو پارک از سوی موسسه هبیتات با ده فیصد سهم مردم محل پرداخت شده است.سخنگوی والی میگوید که زنان فراه برعلاوه دسترسی به مکان های امن تفریحی ؛ همچنان میتوانند از این پارکها به عنوان بازارهای  فروش تولیدات دستی و خرید و فروش دیگر اجناس استفاده کنند.
اما دیده شود که آیا وضعیت امنیتی و مشکلات اجتماعی در شهر فراه به زنان این ولایت اجازه خواهد داد تا از فضای سبز و محیط تفریحی استفاده مطلوب نمایند یا خیر.

دومین زن طی دو روز در هرات با دستان شوهرش کشته شد

qatl
نیوزویم- هرات: پنجشنبه 26دلو1396 / 15فبروری2018
کشته شدن دومین زن طی دو روز در ولایت هرات.
ظهر امروز نیز یک زن در شهر هرات با دستان شوهرش سر بریده شد.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید که این خانم ۴۲ ساله حوالی ساعت 11 ظهر امروز در منطقه کارته گلخانهء ولسوالی انجیل در حومه ء شهر هرات؛ توسط شوهرش باضربات کارد سر بریده شده است.آقای ولی زاده افزود:
علت اصلی این رویداد تاحال مشخص نشده ولی شوهراین خانم که معتاد به موادمخدر می باشد، بعد از ارتکاب جرم متواری گردیده و تحت تعقیب پولیس قرار دارد.
دو روز پیش نیز یک زن جوان از سوی شوهرش در منطقه حوض کرباس شهر هرات به قتل رسیده بود.
@newsvim

کشته شدن دو عضو فامیل ماین گذاران در هرات

نیوزویم- هرات: پنجشنبه 26دلو1396 / 15فبروری2018
infajar 2 چاه کن در چاه است.
پولیس هرات میگوید: در اثر انفجاری ماینی که از سوی مخالفین دولت کارگذاری شده بود؛ دو عضو خانوادهء خودشان کشته شده اند.
عبدالاحد «ولی زاده» سخنگوی پولیس هرات میگوید که صبح امروز دو کودک 11 و 13 ساله در منطقهء (پیرسرخ و ملا عطا) در ولسوالی گذره در انفجار این ماین جان باخته اند. گفته میشود؛ دو کودک جان باخته اعضای فامیل کسانی بودند که این ماین را به هدف انفجار بر وسایط قوای دولتی کار گذاری کرده بودند. @newsvim

بازداشت یک انتحار کننده در هرات

نیوزویم- هرات: پنجشنبه 26دلو1396 / 15فبروری2018
dozd heratکارمندان امنیت ملی هرات از وقوع یک حمله انتحاری در این ولایت جلوگیری کرده اند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که ماموران امنیت ملی هرات یک فرد انتحار کننده و موتر بمبگذاری شده اش را قبل از ورود به شهر هرات بازداشت کرده اند.جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید: این فرد هنگامي كه ذریعه یکعراه موتر بنز باربری به طرف شهر هرات در حرکت بود ، از مربوطات ولسوالي چشت دستگیرشده است.
با این حال برخی منابع امنیتی میگویند که این انتحار کننده چند روز قبل زمانیکه قصد داشت با استفاده از موتر باربری بمب گذاری شده اش خود را در نزدیکی بند سلما انفجار دهد بازداشت شده است.
@newsvim