Friday, February 9, 2018

کشف 4.5تُن ترکیبات سازندهء مواد انفجاری در شهر هرات

Carbidنیوزویم- هرات!
نزدیک به 4.5 تن مواد کیمیاوی «کاربید» که از آن برای انفجار استفاده میشود ؛ همراه با مقداری مواد سازنده مخدرات در شهر هرات کشف شد.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که این مقدار مواد روز گذشته در يكعراده موتر تيلربارگیری و از طریق از بندر اسلام قلعه وارد شهر هرات شده بود.وی افزود که این موتر به اتهام فرار از محصول گمرکی متوقف شد و بعد از تشریح مشخص گردید که دران ۸۰بیلر ۵۴ کیلویی مواد کاربید که واردات آن غیر قانونی بوده و از آن در ترکیب مواد انفجاری استفاده ميشود و همچنان ۵ بوری ۴۹ کیلویی مواد ناشناس که طبق معلومات در تولید مواد مخدر استفاده میگردد بارگیری شده بود.
سخنگوی والی هرات میگوید که در پیوند به قضیه مسئول شرکتي كه اين مواد رابارگيري نموده بود دستگیر و تحت تحقیق قرار گرفته است.
@newsvim

جلوگیری از قاتل شدن یک کودک مسلح در هرات

dozd c
نیوزویم- هرات!
پولیس هرات از وقوع قتل مسلحانه توسط یک طفل جلوگیری کرد.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید که پولیس حوزه نهم شب گذشته یک طفل 13 ساله را همراه بایک میل تفنچگه بریتا، دو عدد خشاب و 26 فیر مرمی بازداشت کرده است.
سخنگوی پولیس میگوید که این طفل (نو جوان) بازداشت شده در تحقیقات ابتدایی اعتراف نموده که به تلافی لت و کوب پدرش؛ قصد داشته است تا یکتن از باشندگان ولسوالی اوبه را در آن ولسوالی به قتل برساند.گفته شده چندی پیش پدر این طفل از سوی یکتن مورد لت و کوب قرار گرفته بوده؛ اما سوال اینجاست که پولیس باید دریابد که این تفنگچه و مهمات را چه کسی بدسترس این طفل قرار داده است؟
@newsvim

کشته شدن چهار طالب در نبرد با پولیس فراه

ajsad taleban
نیوزویم- فراه!
چهار طالب مسلح طی نبردی با قوای دولتی در ولایت فراه کشته شده اند.
اقبال باهر سخنگوی پولیس فراه میگوید که گروهی از طالبان مسلح حوالی ساعت ۱۱شب گذشته بر پاسگاه امنیتی دوزک در ولسوالی شیبکوه فراه حمله کردند؛ که به مقاومت پولیس ملی مواجه شدند.
او میگوید که در این درگیری چهار طالب مسلح کشته شدند که اجساد  دو تن شان با یک میل سلاح کلاشینکوف و ۲ بشکه مملو از مواد انفجاری بدست پولیس افتاد است.
گفته شده که به پولیس تلفاتی وارد نشده است.
@newsvim

یک قاضی در هرات از سوی طالبان تیرباران شد

mahkama 2
نیوزویم- هرات _ غور!
طالبان یک قاضی محکمه ولایت غور را در ولسوالی شیندند ولایت هرات تیرباران کرده اند.
محمد اقبال نظامی سخنگوی پولیس غور میگوید که مولوی بازمحمد قاضی محکمه ولسوالی تیوره ولایت غور ؛ صبح امروز زمانیکه به طرف ولایت هرات میرفت در مسیر دشت شیرزاد مربوط ولسوالی شیندند ولایت هرات از سوی طالبان از موتر پیاده و به جای نامعلومی برده شده بود. او میگوید که ساعاتی پس  طالبان این قاضی را تیرباران کرده اند.  @newsvim

در اثر انفجار میزائیل 7طالب کشته وزخمی شدند

farah war
نیوزویم- فراه!
یک گره هفت نفرهء طالبان مسلح در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه شب گذشته طعمهء انفجار یک گلولهء میزائیل شدند.
محمد اقبال باهر سخنگوی پولیس فراه میگوید که هفت تن از افراد ملا رازمحمد فرماندهء محلی طالبان هنگامیکه میخواستند یک گلوله میزائیل را بر قرارگاه نیروهای ارتش در منطقه کوه خارک ولسوالی بالابلوک شلیک کنند؛ انفجار صورت گرفته که طی آن 4تن طالب کشته و 3تن دیگر زخمی شده اند.
@newsvim