Monday, January 22, 2018

پیشروی قوای دولتی و تلفات روزانه طالبان در فراه

نیوزویم- فراه: دوشنبه 02دلو1396 / 22جنوری2018
ANA 1مقامهای ارتش در غرب کشور ادعا میکنند که عملیات سرکوبگرانه قوای دولتی در ولایت فراه بازهم تلفاتی را به طالبان وارد کرده است.
در تازه ترین بمباردمان هوایی قوای ارتش صبح امروز به شمول مولوی غفار و مولوی عیسی 8 طالب کشته و 3 تن شان زخمی شده اند.
محمدحارث رضائی یک عضو مطبوعات قل اردوی 207 ظفر میگوید که گروهی از طالبان در منطقه ای بین قریه های (رنج و ده عشق) ولسوالی پشترود در حال پلانگذاری بر ضد دولت بودند که هدف بمباردمان هوایی قرار گرفتند.منبع افزود که در این عملیات همچنان ۲ عراده تانک هانوی ( که در تصرف طالبان بود) ویک عراده موترفیلدر کاملا حریق گردیده است.
گفتنیست طی کمتر از یک هفته اخیر بیش سی جنگجوی طالب در فراه کشته و حدود بیست تن دیگر شان در بمباردمان هوایی زخمب شده اند.
@newsvim

بازداشت یک ترورست وابسته به طالبان از شهر هرات

نیوزویم- هرات: دوشنبه02دلو1396 / 22جنوری2018
dozd herat
پولیس هرات یک عضو فعال گروه ترورستی را از مرکز شهر بازداشت کرده است.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید که این فرد باشنده ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس است و از منطقه درب ملک مربوط حوزه نهم بازداشت شده است.
آقای ولی زاده افزود که فرد بازداشت شده از جمله اعضای گروه طالبان بوده و در ترور منسوبین پولیس ملی نقش بسزایی داشته است.منبع میگوید که این ترورست به جرم خویش مبنی بر ترور نیروهای امنیتی، فعالیت در صفوف طالبان، رهنمایی و انتقال سلاح و مهمات به این گروه اعتراف نموده است.
@newsvim

بهره برداری از آسفالت 5کیلومتر سرک در شهر زرنج

asfalt
نیوزویم- نیمروز: دوشنبه 02دلو1396 / 22جنوری2018
بیش از 5 کیلومتر سرک و جاده های آسفالت شده در شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز با مراسم خاص به بهره برداری سپرده شد.
انجنیر محمد سمیع والی نیمروز در این مراسم آسفالت سرک ها و ساخت زیربناهای اقتصادی را از مکلفیت های حکومت محلی نیمروز دانست و از مردم نیز خواهان همکاری بیشتر در این راستا شد.
والی نیمروز میگوید که در شهر زرنج اکثر جاده ها آسفالت شده و در سال اینده مابقی آن نیز قیرریزی خواهد شد.باید گفت که در سال روان (5261 ) متر سرک در نیمروز با بودجه 22 میلیون افغانی از بودجه شاروالی آن ولایت قیر ریزی و به بهره برداری سپرده شده است.
سال گذشته نیز سه کیلومتر سرک در شهر زرنج از سوی شهرداری نیمروز اسفالت گردیده بود.

رادیو عدالت غور آتش زده نشده است

radio Adalat ghor 2نیوزویم- غور: دوشنبه 02دلو1396 / 22جنوری2018
ساختمان رادیو صدای عدالت در اثر بی توجهی کارمندان آن آتش گرفته است.
محمد اقبال نظامی سخنگوی پولیس غور میگوید که شب گذشته قضیه آتش سوزی در این رادیو مورد بررسی ارگانهای کشفی قرار گرفت و در نهایت مشخص شد که آتش سوزی در اثر استفاده نادرست منقل گازی و غفلت کارمندان این اداره صورت گرفته است.
او میگوید که این واقعه کدام عامل خارجی ندارد.         اما از جانب دیگر مسئولان نهاد های حامی رسانه و خبرنگار برین باورند که این را یو از سوی افراد نامعلوم آتش زده شده است.
آنان این عمل را تقبیح کرده و از حکومت خواهان تامین امنیت خبرنگاران و رسانه ها میباشند.
مسئولان رادیو عدالت نیز بی توجهی کارمندان خود در وقوع آتشسوزی را رد میکنند.
@newsvim