Thursday, January 18, 2018

تجاوز جنسی یک جوان بر مادرش

نیوزویم- هرات: پنجشنبه 28جدی1396 / 18جنوری2018
bazdash 2پولیس هرات از بازداشت جوانی خبر میدهد که نیمه شب به بستر مادرش رفته و بر وی تجاوز جنسی کرده است. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید این جوان 24 ساله در منطقهء نو آباد مربوط ناحیه یازدهم شهر هرات؛ دو شب قبل بر مادرش تجاوز جنسی کرده بود که صبح امروز بازداشت و تحت توقیف قرار گرفت.آقای ولی زاده میگوید که این جوان در پی ادعای مستقیم مادرش دستگیر شده و پرونده اش به نهاد های عدلی و قضائی سپرده میشود.  گفتنیست که تا کنون بارها از تجاوز پدر بر دختر، خسر بر عروس و برادر بر خواهر و پسر بر مادرش گزارشاتی منتشر شده و صاحبنظران این موارد را ناشی از مشکلات روانی و فقر جنسی در جوامع عقب مانده عنوان میکنند.

در فراه 6طالب و 2پولیس کشته شدند

jang farah
نیوزویم- فراه: پنجشنبه 28جدی1396 / 18جنوری2018
در نبرد میان طالبان و پولیس در ولایت فراه دست کم 6 طالب و 2 پولیس کشته شده و 2طالب دیگر زخم برداشتند.
محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه میگوید که درگیری پس از آن آغاز شد که نیمه های شب گذشته گروهی از طالبان مسلح بالای پاسگاه امنیتی قریه «گنهکان» در مرکز شهر فراه حمله تهاجمی کردند.مهری میگوید که درگیری یکساعت طول کشید و با رسیدن نیروهای کمکی 6 طالب کشته و دو تن آنان شدیدا مجروح گردیدند.
سخنگوی والی افزود که همچنان 2 عراده موتر سیکل و 2 عراده موتر نوع سراچه طالبان نیز تخریب گردیده است.
درحالیکه گفته میشود در این واقعه 5 سرباز پولیس جان باخته اند؛ اما سخنگوی والی فراه جان باختن دو پولیس را تائید میکند.
اخیرا وضعیت امنیتی شهر فراه وخیم گزارش شده و طالبان حملات شانرا بر مواضع دولتی افزایش داده اند.
@newsvim

انفجار ماین در یک خانه از زنان و کودکان قربانی گرفت

infajar 2نیوزویم- هرات: پنجشنبه 28جدی1396 / 18جنوری2018
انفجار ماین در یک خانه به شمول زنان و کودکان پنج تن را کشت و سه تن دیگر را زخمی ساخت.
جیلانی فرهادسخنگوی والی هرات میگوید این ماین صبح امروز در ولسوالی زیرکوه در خانه ای که مربوط نزدیکان طالبان بوده منفجر شده است.
تاکنون علت وقوع انفجار مشخص نیست.
@newsvim

بهره برداری از سه طرح عمرانی در غور

نیوزویم- غور: پنجشنبه 28جدی1396 / 18 جنوری2018
AB
ریاست احیاء و انکشاف دهات ولایت غور از راه اندازی شش بند آب‌گردان، 321 متر دیوار محافظتی و کانال‌های آبیاری به ارزش مجموعی 12 میلیون و 468 هزار افغانی خبر میدهند.
محفوظ الله فکور رئیس اداره احیا و انکشاف دهات ولایت غور میگوید که این پروژه‌ها در مناطق اخته‌خانه علیا، سُم‌قیل مرغاب و صادق‌علی شهر فیروزکوه ساخته شده است که بیش از 2 هزار و 200 جریب زمین زراعتی را زیر آبیاری قرار میدهد که و  از مزایای آن بیش از 870 خانواده نیز مستفید شده‌اند.
آقای فکور افزود که در جریان کار ساخت این پروژه ها بیش از 2 هزار و 200 از اهالی ایبن مناطق به کار مصروف شده بودند.
@newsvim

آتش زدن 477 کیلوگرام مواد مخدر در بادغیس

نیوزویم- بادغیس: پنجشنبه 28جدی1396 / 18جنوری2018
hariq mawadپولیس ولایت بادغیس مقدار 377کیلوگرام مواد مخدر و 100 لیتر مشروبات الکلی را به آتش کشیده است. احسان داوری سخنگوی پولیس بادغیس میگوید که این مقدار مواد مخدر طی دو سال اخیر در 40 واقعه مختلف از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر کشف و در پیوند به آن 50 تن نیز بازداشت شده بودند.سخنگوی پولیس میگوید که افزون بر این مقدار مواد مخدر،به تعداد 2 هزار عدد وسیله نیش‌زنی تریاک که از نزد کشت کنندگان مواد مخدر بدست امده بود نیز از بین برده شده است.
این در حالیست که ولایت بادغیس در سال گذشته در صد جدول ولایات کشت کننده مواد مخدر قرار داشت.