Tuesday, January 16, 2018

ملا غنی ولسوال طالبان زخمی شد

نیوزویم- هرات: سه شنبه 26جدی1396 / 16جنوری2018
mula ghani
ملا عبدالغنی «کاکر» یکی از سرشناسترین فرماندهان جنگی طالبان در ولسوالی های شمالی ولایت هرات و همچنان ولسوال خودخوانده این گروه برای ولسوالی کشک رباط سنگی است .
مقامها در ولایت هرات میگویند که این فرمانده جنگی طالبان روز گذشته در جریان نبرد با نیروهای امنیتی در منطقهء » نهر صیاد» ولسوالی کشک رباط سنگی به شدت زخمی شده است.جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که وضعیت جسمی این فرمانده ارشد طالببان وخیم گزارش شده است .
سخنگوی والی هرات افزود که عملیات مشترک نیروهای امنیتی درولسوالی های شمالی ولایت هرات  ازیک هفته بدینسو آغازگردیده است و تا کنون بسیاری ازمناطق از وجود طالبان پاک سازی شده است.
اداره محلی هرات ممدعیست که در این عملیات تااکنون بیش از ده طالب کشته وشماری هم زخمی شده اند.
گروه طالبان در این زمینه اظهار نظری نکرده اند

بازداشت یکی دیگر از مسئولان معارف هرات به اتهام فساد مالی

نیوزویم- هرات: سه شنبه 26جدی1396 / 16جنوری2018
maref herat
یکی دیگر از مسئولان اداره معارف هرات که مظنون به فساد مالی است؛ روز گذشته از سوی نیروهای کشفی و امنیتی بازداشت شد.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که آمرسواد آموزی ریاست معارف این ولایت به اتهام حیف ومیل نمودن بودجهء موسسات بین المللی که درراستای سواد آموزی اختصاص یافته بود، دستگیرو تحت توقیف قرارگرفته است.سخنگوی والی میگوید که این مسئول معارف هرات ازسوی شرکای جرمی اش که چندی قبل بازداشت شده بودند؛ متهم قلمداد شده بود.
این درحالیست که دست کم درجریان یک ماه اخیر نزدیک به بیست تن ازکارمندان ادارات دولتی درولایت هرات به اتهام فساد اداری دستگیر وزیر پیگرد قرارگرفته اند.

بازداشت چهار سلاح فروش در هرات

نیوزویم- هرات: سه شنبه 26جدی1396 / 16جنوری2018
salah forosh
پولیس هرات چهار فروشنده اسلحه را بازداشت کرده است.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات میگوید که این افراد در نتیجه یک عملیات فوری کارمندان مدیریت استخبارات فرماندهی پولیس هرات از مرکز شهر همراه با یک میل تفنگچه ترکی، یک میل تفنگچه بریتا، یک میل سلاح موش کش، یک میل تفنگچه امبرلیس، سه ضرب بم دستی اف یک، 2 عدد شاژور تفنگچه تی تی، یک عدد شاژور تفنگچه سیگماه، یک عدد شاژور سلاح موش کش، 3 عدد شاژور مختلف النوع، یک فیر مرمی ام 49، یک قاب دوربین شب بین، 9 قبضه کارد کلان، یک قبضه شمشیر، 4 جوره بوت نظامی و 4 صوب پرتله بازداشت شدند.این درحالیست که طی یک ماه اخیر آمار ترور ها و قتل ها در شهر هرات افزایش داشته و براساس ارقام ارائه شده از سوی بیمارستان حوزوی این ولایت ؛ دست کم شش فقره قتل ذریعه سلاح در این مرکز ثبت شده است.
چندی پیش نیز پولیس ده ها میل سلاح گوناگون را از فروشگاه های شهر هرات جمع اوری و به فروشندگان هشدار داده بود تا از فروش سلاح و مواد نظامی خود داری کنند.
@newsvim