واقعات مهم امنیتی زون غرب طی 24 ساعت اخیر

ANAنیوز ویمزون غرب:
مهمترین رویداد های امنیتی طی 24ساعت اخیر: بادغیس: بر اساس گزارش ها؛ طالبان با حمله بر یک پاسگاه ارتش در ولسوالی مقر ولایت بادغیس دست کم 5 سرباز را شهید و نزدیک به 10 تن دیگر را زخمی کرده اند.
این گروه با نشر خبرنامه ای مدعی شده اند که 7 سرباز اردووی ملی را کشته و 12 تن دیگر را زخمی و 2 تن را اسیر گرفته اند.
منابعی در شورای ولایتی بادغیس این رویداد را تائید کرده اند؛ اما مقامهای دولتی در اینمورد چیزی نگفته اند. فراه:  پولیس فراه ادعا میکند که در ولسوالی خاک سفید آن ولایت دست کم 11 طالب در نبرد با قوای دولتی کشته و 4 تن دیگر زخمی شده اند.
محب الله محب سخنگوی پولیس فراه میگوید که این تعداد طالبان شب گذشته پس از حمله بر یک پاسگاه قوای دولتی در قریه خوست این ولسوالی کشته و زخمی شده اند.
هر چند وی زخمی شدن 2 سرباز پولیس را تائید میکند؛ اما از سوی دیگر طالبان ادعا دارند که در این حمله خود شماری از سربازان دولتی را کشته و زخمی ساخته اند.
فراه:  طی 24 ساعت گذشته در جریان درگیری ها میان قوای دولتی و مخالفین مسلح دولت در ولایت فراه ؛ دست کم 13 طالب مسلح و 2 سرباز دولتی کشته شده و 22 طالب و 2 سرباز دولتی زخم برداشته اند.
دفتر سخنگوی پولیس فراه با نشر خبرنامه ای گفته است که در میان طالبان کشته شده تعدادی از فرماندهان این گروه نیز شامل اند.
در خبرنامه آمده است که این درگیری ها در منطقه کنسک ولسوالی بالابلوک وقریه های حومه شهرفراه صورت گرفته است.
فراه:  پولیس فراه دو ترورست مسلح را بازداشت کرده است.
محب الله محب سخنگوی پولیس فراه میگوید که دو تروریست حرفوی که قصد داشتند حملات تروریستی خودرابالای نیروهای امنیتی درمرکز شهر فراه انجام دهند بایک میل تفنگچه ویک عراده موترسایکل بازداشت گردیده اند.
وی افزود که این افراد باشندگان ولایات هلمند و فراه میباشد که درتحقیقات ابتدائی اعتراف نموده اند که تا کنون چندین پولیس رادرمرکز ولایت فراه ترور کرده اند.
فراه:  از انفجار یک ماین کنار جاده ای و تلفات احتمالی آن از سوی پولیس فراه جلوگیری شده است.
سخنگوی پولیس فراه میگوید که مخالفین دولت یک ماین بشکه ای را در مسیر عبور قوای دولتی و مردم ملکی در قریه پل ریگی مرکز شهر فراه جابجا نموده بودند که از سوی پولیس کشف و خنثی گردید.
هرات:  دستور فرمانده پولیس هرات به قوای امنیتی برای مبارزه جدی با دزدان مسلح و افرادی که امنیت را برهم میزنند؛ باعث شده است تا نیروهای امنیتی بتوانند وظایف خود را بهتر انجام دهند.
پس از صدور این دستور؛ تا کنون از چندین واقعه سرقت مسلحانه در شهر هرات جلوگیری شده و تعدادی از دزدان مسلح نیز با شلیک نیروهای امنیتی از پای در امده و یا هم زخمی و بازداشت شده اند.
دو روز قبل زمانی که دزدان مسلح قصد ربودن پولهای یک بانک از داخل موتر حامل آن را داشتند؛ با محافظین بانک درگیر شدند و با رسیدن پولیس یک دزد که پولیس انرا حرفه ای و مجرم متکرر میخواند کشته شد. در این حادثه یک محافظ بانک نیز کشته و یک تن دیگر زخمی شده بود.
و اما در تازه ترین مورد؛ شب گذشته پولیس در منطقه نو آیاد شهر هرات نیز توانست با برخورد با دزدان مسلح، یکتن شان را زخمی و همراه با دو دزد دیگر با اسلحه دست داشته شان دستگیر نماید.
@NewsVim

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim