فرار قوماندان علی پور از محاصره دولت؛ در این میان هفت غیر نظامی جان باختند

qomandan alipoorنیوز ویمغور: قوماندان علیپور از چنگ قوای دولتی فرار کرد. براساس گزارش ها در جریان نبرد میان قوای دولتی و نیروهای یک فرمانده مسلح محلی در ولایت غور تا کنون دست کم هفت فرد ملکی و چهار سرباز دولتی کشته شده اند و 16 تن دیگر زخمی شده اند. هنوز از تلفات نیروهای مسلح قوماندان علی پور گزارشی در دست نیست. نبرد میان دو طرف صبح امروز پس از آن آغاز یافته است که نیروهای دولتی قصد بازداشت فرمانده علیپور مشهور به قوماندان شمشیر یکتن از فرماندهان محلی در ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور را داشتند. عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور به رسانه ها گفته است که قوماندان علیپور ؛ فرماندهی یک گروه از نیروهای خیزش مردمی را به دوش داشته و اخیرا متهم به همکاری با مخالفین دولت در نا امن سازی مسیر بزرگراه حلقوی شده است.
وی میگوید که عملیات برای بازداشت این فرمانده محلی حدود هفت ساعت به طول انجامید ولی گفته شده که فرمانده علیپور موفق به فرار از چنگ قوای دولتی شده است.
در این میان هفت غیر نظامی و چهار سرباز دولتی جان های خود را از دست داده اند ولی تا کنون مشخص نیست که به نیروهای تحت امر قوماندان علی پور نیز تلفاتی وارد شده یا خیر.
مسئولان در شفاخانه ولایتی غور گفته اند که تا کنون چهار کشته از مردم ملکی شامل دو زن، یک مرد ویک کودک به مرکزدرمانی آورده شده است.
منابع صحی گفته اند که همچنان 16 فرد ملکی نیز به حالت زخمی به این مرکزصحی منتقل شده اند.
طبق گزارشها فرمانده علیپور از نفوذ بالایی در بین محل برخوردار بوده و توانسته است که به کمک مردم محل از محاصره قوای دولتی نجات پیدا کند.
مقامهای دولتی میگویند که  فرمانده علی پور باشنده اصلی ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک است که متهم به آزار واذیت مسافرین شاهراه کابل – بامیان و بامیان – غور وگاه هم سبب نا امن ساختن مناطق مرکزی میگردد.
یک عضو شورای ولایتی غور میگوید که قوماندان علی پور ازسوی یک نامزد انتخابات پارلمانی جهت حمایت از کاندیداتوری و کمپاین برای وی به ولسوالی لعل دعوت شده بود.
هرچند مقامهای دولتی میگویند که عملیات برای بازداشت علیپور ادامه دارد؛ اما دیده شود که آیا موفق به بازداشت وی میشوند یا خیر.
NewsVim@

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim