فراه ؛ قربانگاه نیروهای امنیتی

mix ana - talebنیوز ویم _ فراه:
بر اساس گزارش های واصله از ولایت فراه؛ طالبان شب گذشته یک بار دیگر با انجام چندین حمله تهاجی همزمان؛  بیش از ۴۰ سرباز امنیتی را در چندین پاسگاه تیرباران کرده اند.
خبر ها میرساند که درحمله دیشب طالبان در منطقه فراهرود ۲۳ سرباز نظم عامه، در منطقه رج در شهر فراه ۱۱ سرباز و در ولسوالی جوین۷ سرباز امنیتی کشته شده اند.
با این حال؛ محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه تائید میکند که طالبان شب گذشته به صورت همزمان بر مواضع نیروهای امنیتی، اردوی ملی و پولیس نظم عامه در فراهرود، شیوان، پشترود و ولسوالی لاش و جوین حملات گروهی و تهاجمی را انجام دادند.
او میگوید که در حملهء طالبان بر پاسگاه پولیس نظم عامه و اردوی ملی در فراهرود 8 تن ، در شیوان 2 تن، در پشترود 3 تن و در والسوالی لاش و جوین 2 تن از نیروهای دولتی جان باخته و 5 تن دیگر این نیروها نیز در این درگیری ها زخمی شده اند.
مقامهای دولتی مدعی اند که در این نبردها به طالبان نیز تلفاتی وارد شده است.
یک منبع محلی گفته است که در میان کشته های طالبان؛  ملا عبدالسلام فرمانده جنگی این گروه نیز شامل است.
باید گفت چندی پیش نیز طالبان با حملات گسترده شان بر مواضع قوای دولتی ده ها سرباز ارتش و کماندو را در ولایت فراه قتل عام کرده بودند.
با این حال ؛ مردم از سیاست ناکام برخورد عجز و تضرع جویانه رهبران حکومت در مقابل حراس افگنان؛ ناراض و شاکی اند.
مردم میگویند که روزانه در گوشه گوشه افغانستان افراد بی گناه و سربازان امنیتی از سوی طالبان و گروه های ترورستی قربانی میشوند؛ اما رهبران حکومت همچنان دست عجزو نیاز به سوی این گروه ها دراز میکند.
@NewsVim

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim