در فراه ؛ هردو طرف ادعای تلفات بر یکدیگر را دارند

نیوز ویمفراه: شنبه 25-حمل-1397 / 14-اپریل-2018
مقامات ارتش ملی و گروه طالبان از وارد کردن تلفات سنگین به یکدیگر در ولایت فراه خبر میدهند.
mix ana - taleb
ارتش ملی میگوید که در عملیات قوای دولتی طی سه شبانه روز اخیر در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه دست کم 28 جنگجوی طالب کشته و زخمی شده اند؛ از سوی دیگر طالبان ادعا دارند که در نبرد با قوای دولتی دست کم ده نیروی دولتی را کشته اند.
دفتر مطبوعات پایگاه 207 ظفر در غرب کشور با نشر خبرنامه ای اعلام داشته است که در جریان عملیات تصفیوی و حملات هوای قوای ارتش در ساحات شیوان، گنج آباد و پستوخانۀ ولسوالی بالابلوک طی سه شبانه روز اخیر دست کم 13 جنگجوی طالب کشته و 15 تن دیگر زخمی شده اند.
خبرنامه ارتش افزوده است که در این بماردمان ها همچنان سه قرارگاه مهم و چندین واسطه نقلیه طالبان مربوط به افراد ملا طیب، ملا اختر شیوانی و ملا باری داد از فرماندهان ارشد طالبان در فراه نیز منهدم شده است.
اما از سوی دیگر گروه طالبان ادعای دولت مبنی بر تلفات سنگین بر افراد این گروه را رد کرده و در عین حال ادعا دارند که با حمله بر مواضع قوای دولتی بیش از ده سرباز امنیتی را کشته اند.
ادعایی وجود دارد که شب گذشته طالبان با حمله بر یک پاسگاه امنیتی در منطقه » دهک شهر فراه» 5 سرباز امنیتی را کشته و 6 تن دیگر را زخمی ساخته اند.
هرچند منابع ارشد امنیتی ولایت فراه در این مورد چیزی نگفته اند؛ اما برخی منابع محلی این رویداد را تائید کرده اند.
قابل ذکر است که عملیات تصفیوی قوای دولتی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه از یک هفته پیش آغاز شده است و مقامات میگویند که این عملیات تا پاکسازی کامل بالابلوک از وجود طالبان ادامه خواهد شد.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim