بازپس گیری انار دره ؛ با تلفات سنگین طالبان

نیوزویم- فراه: دوشنبه 21حوت1396 / 12مارچ2018
IMG-2324e065f99a2c4a4c898ebd03dcd958-Vولسوالی انار دره ولایت فراه که صبح امروز به تصرف طالبان در آمده بود؛ طی کمتر از نصف روز دوباره از تصرف طالبان آزاد شده و ده ها طالب نیز کشته و زخمی شده اند.
محمدعارف رضایی سخنگوی ارتش در غرب کشور می‌گوید که بااعزام نیروهای هوائی ، قطعات خاص کماندو پولیس توانسته اند ولسوالی رااز طالبان پس بگیرند.
وی افزود که در این عملیات به شمول ملا صادق فرمانده جنگی این گروه 56 طالب کشته شده و به شمول ملا ترابی و ملا هجرت دو قوماندان دیگر شان اضافه بر 30 طالب نیز زخمی شده اند.
با این حال گفته میشود که به نیروهای دولتی نیز تلفاتی وارد شده است.
برخی منابع مردمی گفته که اند در حمله طالبان بر ساختمان ولسوالی حدود ده سرباز امنیتی کشته و زخمی شده اند؛ اما مقامات امنیتی در این مورد چیزی نگفته اند.
وزارت داخله کشور به رسانه ها گفته است که در این واقعه هشت تن از نیروهای امنیتی جان باخته و به شمول فرمانده پولیس ولسوالی انار دره، ده‌ تن از این نیروها زخم برداشته‌اند.
گروه طالبان نیز ادعا کرده اند که پس از سقوط ولسوالی انار دره اکثر تجهیزات نظامی به شمول رنجر و تانک ها را با خود برده اند.
artesh 22
از جانب دیگر خبر ها میرساند که شام امروز در عملیات تعقیبی نیروهای کماندو در ولسوالی اناردره 11 طالب کشته شده اند.
مجیب الرحمان سخنگوی قطعات خاص کماندو در غرب کشور میگوید که کماندوهای کندک نهم ساعت شش شام امروز در عملیات تعقیبی طالبان را مجبور به فرار نمودند که در این جریان اجساد 11 طالب کشته شده نیز بدست آنان افتاده است.
وی افزود همچنان یک عراده واسطه سراچه طالبان نیزمنهدم شده است.
@newsvim

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim