حملهء ناکام داعشیان بر مسجدی در شهر هرات

هرات: یکشنبه05حمل1397 / 25مارچ2018
masjed-nabi-akram.jpgحملهء دو مهاجم انتحاری گروه داعش بر مسجدی در شهر هرات ناکام ماند. حوالی ساعت یک پس از ظهر امروز دو مهاجم انتحاری با استفاده از یک موتورسایکل ریکشا ( سه چرخه) خود را به نزدیک مسجد نبی اکرم واقع در کوچه رنگ ریزی ها در جاده زرگری های شهر هرات رسانده بودند.
این دو مهاجم انتحاری که قصد ورود به مسجد و حمله بر نماز گزاران را داشتند؛ شناسائی شده  و در بیرون از مسجد هدف شلیک موظفین امنیتی مسجد قرار گرفتند.
عبدالاحد «ولی زاده» سخنگوی پولیس هرات میگوید که یکتن از مهاجمان انتحاری که با شلیک موظفین امنیتی مسجد زخمی شده بود؛ جلیقه انتحاری اش را منفجر ساخته و دومی با شلیک نیروهای امنیتی از پای در امده است.
masjed 2
سخنگوی پولیس جان باختن یک فرد نمازگزار و زخمی شدن هفت تن دیگر را تائید میکند.
او میگوید که حمله زمانی صورت گرفته است که مردم پس از ادای نماز ظهر در حال خارج شدن از مسجد بودند.
همچنان دفتر سخنگوی والی هرات نیز با نشر خبرنامه ای ضمن تقبیح این حمله ترورستی گفته است که اجساد هر دو انتحار کننده جهت تثبیت هویت شان به طب عدلی منتقل شده است.
خبرنامه به نقل از محمد آصف رحیمی والی هرات  ازمسولان صحی خواسته است تا ازهمه توان وامکانات خود بخاطردرمان مجروحان این حادثه استفاده نمایند.
masjed
از سوی دیگر محمد رفیق شیرزی سخنگوی بیمارستان حوزوی هرات میگوید که تا کنون یک کشته و 10 زخمی از محل واقعه به این مرکز منتقل شده اند که وضعیت دو تن از زخمی ها وخیم است.
list masjed
بیمارستان حوزوی هرات لیستی از اسامی کشته و زخمی های این رویداد نیز منتشر کرده است.
قابل ذکر است که طی سالهای اخیر حملات انتحاری و انفجاری بر مساجد و اماکن مقدسه در افغانستان بویژه ولایت هرات بارها صورت گرفته و طی آن ده ها تن از مردم بی گناه قربانی شده اند.
اخیرا در پی افزایش این حملات؛ هیئت رهبری نظامی ولایت هرات تصمیم گرفت تا برای حفظ امنیت مساجد و تکایای این ولایت افرادی را به عنوان محافظ امنیتی این اماکن مسلح سازد.
امروز دیده شد که موظفین امنیتی مسجد » نبی اکرم » در جاده زرگر ها توانستند با از پای درآوردن هردو مهاجم انتحاری ؛ جلو ورود آنها به داخل مسجد را بگیرند و از تلفات نمازگزاران پیشگیری کنند.
daeish
هرچند گروه داعش در سایت «اعماق» مسئولیت  این حمله را بدوش گرفته است؛ اما گفته میشود که این یکی از حملات ناکام داعشیان تا کنون بر اماکن مقدس در شهر هرات بوده است.
@newsvim

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim