آموزش برای زندگی با شعار اقتصادیت و نو آوری

نیوزویم- هرات: پنجشنبه 14جدی1396 / 04جنوری2018
received_1546798145373428.pngپروژه ای تحت نام (آموزش برای زندگی) از سوی موسسه بین المللی ورلد ویژن برای ولایات حوزه غرب راه اندازی شده است.
مسئولان در موسسه «ورلد ویژن» میگویند که پروژه ی آموزش برای زندگی قرار است برای اولین بار در ولایات هرات و بادغیس با استفاده از تکنولوژی مبایل برای مردان و زنانیکه در مناطق دور دست زندگی می کنند آغاز گردد.

آنان میگویند که در این پروژه پیام های صحی و سواد آموزی را در قالب بسته های صوتی به صورت داستان های ساده و عام فهم، درامه ها و پیام های کوتاه تهیه شده و از طریق گوشی های مبایل به دسترس افراد مورد نظر قرار داده خواهد شد.
این پروژه در حالی در ولایت های متذکره اجرا میگردد که آمارها نشان میدهد که افغانستان در میان ده کشور شکننده و ضعیف دنیا طبقه بندی شده است.
میزان مرگ و میر مادران و اطفال و همچنان مسائلی از قبیل سوء تغذیه در این کشور در بلندترین حد در سطح دنیا قرار دارد و نبود دانش کافی در رابطه به مسائل صحی، در میان افغانها، به ویژه در مناطق دور افتاده و در میان زنان را نیز میتوان از جمله عوامل بروز این مشکلات دانست.
این پروژه در حالی فعالیت خود را اغاز مبکند که فقط 5 فیصد از زنان در ولایت بادغیس باسواد هستند.
مطالعاتی که در این ولایت انجام گرفته است نشانگر آن است که زنان نه تنها بی سواد هستند، بلکه دسترسی به آموزش های غیر رسمی که باعت بهبود زندگی آنان و اطفال شان می گردد را نیز ندارند.
هدف اصلی و اساسی این پروژه بلند بردن سطح آگاهی صحی و سواد زنان و مردان روستایی هست که در مناطق دور افتاده، ناامن و محروم زندگی می کنند و به دلایل گوناگون دیگر از نعمت سواد و داشتن معلومات صحی بدور مانده اند.
این پروژه 720 نفر را که 80 فیصد آنان را زنان و 20 فیصد آنان را مردان تشکیل میدهند تحت پوشش قرار خواهد داد.
لازم به ذکر است که دفتر بین المللی ورلد ویژن یک نهاد کمک کننده بین المللی است که بیشتر از 15 سال می شود که در افغانستان خصوصا در حوزه غرب در بخش های صحت، معارف، حفاظت از اطفال، صحت و پروژه های انکشافی به نیازمندان کمک می نماید.
گزارش نرگس غفاری
مسئول نشرات و ارتباطات دفتر بین المللی ورلد ویژن

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim