17کشته و 9زخمی درعملیات هوائی دولت بر مواضع طالبان

نیوزویم- فراه: شنبه 30جدی1396 / 20جنوری2018
artesh
مقامها در ولایت فراه از کشته و زخمی شدن بیش از بیست طالب مسلح در جریان عملیات هوائی قوای دولتی بر مواضع طالبان خبر میدهند.
محمد اقبال باهر سخنگوی پولیس فراه میگوید که خوالی ساعت 9 صبح امروز قوای هوائی ارتش ملی یک تجمع بزرگ طالبان در ساحه (نعل دشت وننګ آباد) ولسوالى خاک سفيد را هدف بمباردمان قرار دادند که طی آن 19 طالب به شمول یک فرمانده ارشد این گروه بنام ملا واحد کشته شده ؛ و 7 تن دیگر از جمله ملا بور محمد فرمانده جنگی این گروه زخمی شدند.باهر میگوید که در این عملیات همچنان به تعداد سه عراده وسایط سراچه طالبان که از این میان يک عراده واسطه آن مملو از مواد انفجاری و مهمات بود نیز منهدم گردیده است.
گفتنیست بر اساس گزارش ها صبح امروز  قطعات عملیاتی ارتش ملی از قل اردوی 207 ظفر به فراه رسیدند و قرار است بزودی عملیاتی را بر علیه طالبان مسلح آغاز نمایند.
ولایت فراه طی ماه های اخیر همواره شاهد حملات گروه های مخالفین دولت بوده و طی این مدت ده ها تن از نیروهای امنیتی در جریان حملات طالبان بر پاسگاه های امنیتی بخصوص در ساحات نزدیک به شهر فراه جان های خود را از دست داده اند.
از سوی دیگر نمایندگان مردم فراه و شمار زیادی از باشندگان این ولایت هشدار داده بودند که اگر دولت مرکزی توجه نکند، این ولایت به زودی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.
این وضعیت یک سال قبل نیز در ولایت فراه ایجاد شد و پس از مدتی طالبان دوباره بدون درگیری محسوسی از حومه شهر فراه عقب نشینی کرده و به ولسوالی ها پناه بردند.
حال دیده شود که آیا دولت برای پاکسازی فراه از وجود طالبان عملیات نظامی را راه اندازی میکند یا اینکه مانند گذشته فرصت عقب نشینی های مجهول به طالبان داده خواهد شد.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim