Thursday, December 28, 2017

خودکشی یک پاکستانی در هرات

نیوزویم- هرات: سه شنبه 05جدی1396 / 26دسمبر2017
marywan
یک تبعه پاکستانی در شهرک صنعتی ولایت هرات شب گذشته خودش را حلق آویز کرده است.
پولیس هرات میگوید که این تبعه پاکستانی در جمع یک گروه سی نفره کارگران پاکستانی در شهرک صنعتی هرات کار میکرده است.با این حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات از آغاز تحقیقات برای یافتن علت و انگیزه خودکشی این کارگر پاکستانی خبر میدهد.
شهرک صنعتی هرات از بزرگترین پارکهای تولیدی و صنعتی کشور است که در آن بر علاوه هزاران کارگر افغانی؛ همچنان شماری از کارگران خارجی نیز مصروف کار اند.
عکس: آرشیف

در بمباردمان هوائی ارتش ملی به شمول پاکستانی ها 9طالب کشته و 5تن زخمی شدند

نیوزویم- فراه: پنجشنبه 07جدی1396 / 28دسمبر2017
hilikopterقوای ارتش ملی ظهر امروز یک محفیگاه طالبان خارجی و داخلی را در ولایت فراه هدف بمباردمان قرار داده اند که طی آن 9طالب از جمله دو پاکستانی کشته و 5تن دیگر شان زخمی شده اند. قول اردوی 207ظفر در غرب افغانستان با ارسال خبرنامه ای گفته است که این بمباردمان حوالی ساعت 12 ظهر امروز در منطقه ای بین قریه های «نعل دشت» و «ننگ آباد»  ولسوالی خاک سفید ولایت فراه صورت گرفته است.منبع میگوید که دربین کشته شدگان این رویداد 2 تن از طالبان پاکستانی ویکتن ازقوماندانان مشهور طالبان داخلی بنام عبدالقیوم آخندزاده شامل می باشند.
خبرنامه می افزاید

سه پولیس در شهر فراه کشته شدند

نیوزویم- فراه: پنجشنبه 07جدی1396 / 28دسمبر2017
taleb 2
در پی حمله طالبان بر یک پاسگاه امنیتی در حومه شهر فراه شب گذشته سه سرباز پولیس کشته شدند.
یک منبع امنیتی میگوید که طالبان نیمه های شب گذشته بر پاسگاه امنیتی منطقه ی «مادگان» در شمال  شهر فراه حمله کرده و سه سرباز موجود در این پاسگاه را تیرباران کردند.در عین حال گل بهار مجاهد آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه میگوید که در حمله طالبان بر پاسگاه » ملا امان» دو سرباز پولیس جان باخته و یک تن دیگر زخمی شده است.

آمر امنیت پولیس فراه مدعیست که در جریان درگیری به طالبان نیز تلفاتی وارد شده است ، اما او آمار این تلفات را ارائه نکرد.

تهداب گذاری کانالهای آبیاری به ارزش 67ملیون افغانی در فراه

نیوزویم- فراه: پنجشنبه 07جدی1396 / 28دسمبر2017
photo_2017-10-16_09-41-19به ارزش 67ملیون افغانی پروژه های آبیاری در ولایت فراه تهداب گذاری شده است.
ریاست حوزه دریایی هریرود-مرغاب با ارسال خبرنامه ای گفته است که کار ساخت این کانال‌ها صبح امروز در منطقه «دنبلی» و «خیرآباد» شهر  فراه از بودجه وزارت انرژی و آب کشور آغاز شده است.
خبرنامه می افزاید که این کانال‌ ها شامل پرچاوه، پلچک، تقسیم کننده آب، تحکیم سواحل و دیگر موارد می‌باشد و کار آن مدت دو سال را در بر خواهد گرفت که بیش از 4500 هکتار زمین را تحت آبیاری قرار خواهد داد.

بهره برداری از یک پل موتر رو در ولسوالی دولتیار غور

نیوزویم- غور: پنجشنبه 07جدی1396 / 28دسمبر2017
pol ghorیک پل موتر رو به طول 16 و عرض 5متر بر فراز دریای هریرود در ولسوالی دولتیار ولایت غور ساخته شده است. ریاست احیاء و انکشاف دهات ولایت غور میگوید که این پل موتر رو به ارش 8ملیون و 800هزار افغانی بودجه این وزارت اعمار شده است. در خبرنامه ریاست احیاء و انکشاف دهات غور آمده است که با اعمار و افتتاح این پل مشکلات ترانسپورتی و رفت و آمد باشندگان 13 روستا حل شده است.خبرنامه افزوده است که در فصل بهار و سرازیر شدن سیلابها مردم این قریه ها به دلیل نبود پل با مشکلات فراوان مواجه بودند. مسئولان در اداره محلی ولایت غور میگویند که تلاش کرده اند تا  منظوری حکومت مرکزی را برای اجرای طرح های سازندگی و انکشافی  در این ولایت بدست آورند. این درحالیست که روز گذشته نیز کار عملیدو پروژه انکشافی شامل جغل اندازی 15 کیلومترجاده و ساخت یک پل موتر رو در ولسوالی لعل و سرجنگل این ولایت شامل به هزینه بیش از 80 ملیون افغانی  آغازگردید.