Tuesday, December 19, 2017

بازداشت یک ایرانی حین قاچاق مواد مخدر در فراه

نیوزویم- فراه: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
farah qachaq
پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت فراه یک تبعه ایران را روز گذشته هنگام قاچاق 3کیلوگرام مواد مخدر بازداشت کرده است.
اقبال باهر سخنگوی پولیس فراه میگوید که این تبعه ایران زمانیکه مقدار 3کیلو گرام هیروئن را در موتر نفتکش خود جاسازی وقصد قاچاق آن به ایران را داشت از سوی پولیس مرزی و پولیس مبارزه با مواد مخدر در مرز » میل 78 ولسوالی پشتکوه » سرحد با ایران بازداشت شده است.مرز میل 78 در ولایت فراه یکی از راه های ترانزیتی مواد تجاری باکشور ایران است که هر ازگاهی قاچاقران نیز با مهارت مواد مخدر را در موترهای باربری جاسازی نمود و به ایران انتقال میدهند.
@newsvim

بازداشت دو کارمند گمرک هرات به ظن فساد مالی

نیوزویم- هرات: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
bazdash 2
امنیت ملی هرات ؛ دوتن ازکارمندان ریاست گمرک این ولایت را به ظن فساد اداری بازداشت کرده است.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید که این افراد به ظن حیف ومیل نمودن یک میلیون ویکصد وهفتاد هزارافغانی عواید این اداره بازداشت شده اند و پرونده های شان به ارگانهای عدلی و قضائی سپرده شده است.باید گفت که گمرک هرات از سالها به اینسو به عنوان یکی از ادارات دارای بیشترین فساد مالی شناخته میشود.
بنابر اظهارات سخنگوی والی هرات؛ از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون بیش از دوصد تن از کارمندان ادارات مختلف دولتی به اتهام فساد اداری بازداشت و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
این رقم نشان میدهد که فساد اداری در ولایت هرات بالاتر از تصور بوده و شکایاتی که از سوی شهروندان مطرح میشود بیشتر به حقیقت نزدیک است.
@newsvim

دو کشته و بیش از ده زخمی حاصل حادثات ترافیکی یک شبانه روز

نیوزویم- هرات: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
taxi
در جریان یک شبانه روز اخیر دست کم دو تن در حادثات ترافیکی شهر هرات کشته و بیش از ده تن دیگر زخمی شده اند.
شب گذشته بر اثر تصادم یک تاکسی با موتر باربری در مسیر سرک شیدائی شهر هرات ؛ راننده تاکسی جان باخت و دو تن از سرنشنیان تاکسی شدیدا زخم برداشتند.وضعیت هر دو مرد زخمی شده در این رویداد وخیم گزارش شده است.
محمد رفیق شیرزی سخنگوی بیمارستان حوزوی هرات میگوید که همچنان شب گذشته جسد یک خانم حدودا 50ساله که در یک رویداد ترافیکی جان باخته بود به این مرکز منتقل شده است.
مسولان در بیمارستان هرات میگویند که طی این مدت مجموعا پانزده فرد

تیرباران یک دوکاندار در شهر فراه

نیوزویم- فراه: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
koshta
یک دوکاندار در منطقه «کاریزشیخها»ی شهر فراه از سوی افراد مسلح تیر باران شده است.
اقبال باهر سخنگوی پولیس فراه این رویداد را تائید نموده اما در مورد علت و انگیزه آن چیزی نگفت.
با این حال گمان هایی وجود دارد که این مرد به دلیل اینکه چندی قبل «سگ» خود را به نیروهای امنیتی داده بود، از سوی طالبان کشته شده باشد.
هرچند در گذشته نیز طالبان افراد ملکی را به ظن همکاری با قوای دولتی کشته اند؛ اما تاکنون این گروه در این مورد اظهار نظری نکرده اند.
نیوزیم- هرات: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
enfejar main
انفجار یک ماین در ولسوالی زیرکوه ولایت هرات دو طالب را کشت.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات میگوید که این ماین چندی قبل از سوی گروه طالبان به هدف انفجار بر کاروان قوای دولتی در منطقه » بخت آباد» این ولسوالی کارگذاری شده بود.گفته شده که این دو طالب سوار بر موتورسایکل از این ساحه عبور میکردند که طعمه انفجار ماین شدند.
در یک خبر دیگر: پولیس ولسوالی زنده جان ولایت هرات از انفجار یک ماین قوی جلوگیری کرده است.
سخنگوی فرماندهی پولیس هرات میگوید که این طالابن یک حلقه ماین با قدرت تخریبی بالا را در مسیر سرک «تیغ زرد» ولسوالی زنده جان کارگزاری کرده بودند؛ که از سوی پولیس قوماندانی امنیه این ولسوالی کشف و توسط تیم انجینیری قوماندانی امنیه ولایت هرات خنثی گردید.

یک مرد در هرات برادرزاده اش را کشت

نیوزویم- هرات: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
qatl
یک تن از باشندگان شهر هرات روز گذشته پس از مشاجره لفظی با برادر زاده اش؛ او را به قتل رسانده است.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات میگوید: این فرد باشنده ناحیه هشتم شهر هرات میباشد؛ که در پی درگیری فزیکی و وارد آوردن ضربه به سر برادر زاده اش وی را به قتل رسانیده و از ساحه متواری گردیده بود.وی افزود که مظنون شب گذشته از سوی پولیس حوزه هشتم امنیتی بازداشت و غرض تحقیقات بیشتر تحت نظارت قرار گرفته است.
گفتنیست افزایش مشکلات روحی و روانی در بین افراد جامعه اخیرا باعث شده است تا برخی ها با جزئی ترین مشاجرات لفظی به درگیری های فیزیکی پرداخته و هرازگاهی این درگیری ها منجر به قتل میگردد.
چنانچه چندی پیش یک دوکاندار تیل فروش در جاده مهتاب شهر هرات پس از مشاجره لفظی دو تن را سربرید.

به شمول دو عضو ارشد طالبان 18تن کشته و 5تن زخمی شدند

نیوزویم- فراه: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
hilikopterدر پی بمباردمان هوائی قوای ارتش ملی در ولایت فراه دست کم 18طالب مسلح کشته و به شمول ملا عبدالصمد معاون والی طالبان برای هرات 5طالب دیگر زخم برداشته اند.
قول اردوی 207 ظفر در غرب کشور با ارسال خبرنامه ای نگاشته است که این گروه از طالبان شب گذشته در منطقه » نعل دشت» ولسوالی خاک سفید  فراه در حال سازماندهی حملات بر مواضع قوای دولتی بودند که توسط قوای هوایی ارتش مستقر در شیندند هرات هدف  بمبارد قرار گرفتند.با این حال عارف رضائی مسئول ارتباطات قول اردوی ظفر میگوید که در این بماردمان ملا عبدالصمد معاون والی طالبان برای هرات که در فراه به سر میبرد شدیدا زخمی شده و ملا لعل یکتن از فرماندهان مشهور وی کشته شده است.
منبع میگوید که دراین بمباردمان 8 عراده موتر از جمله یک رنجر (که به دست طالبان افتاده بود) و سه عدد سراچه نیز از بین رفته‌اند.
گفتنیست که ملا عبدالصمد یکی از چهره های مشهور ضد دولتی و از دشمنان سرسخت ملا رسول رهبر دیگر گروه طالبان در زون غرب کشور است.

فرشته ای در بند دیوها

نیورویم- غور: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
zan 1
«گلهزار» دختر 12ساله ایست که سه سال قبل (در 9 سالگی) پدرش در ولایت غور او را به عقد یک مرد در آورده بود.
بر اساس گزارش ها؛ خانوادۀ شوهر این کودک پس از انواع شکنجه‌ها حتا به آلت تناسلی او چوب زده اند.
این دختر خوردسال  بتازگی از سوی مادر شوهرش مجبور به خوردن غذای پس مانده سگ نیز شده است. «گلهزار» که پس از شکنجه های روحی و جسمی زیاد حالا مریض شده و در یکی از بیمارستان های شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور تحت مداوا قرار دارد.
او به خبرگزاری وطن گفته است که از ازدواج‌-اش سه سال می‌گذرد و در این مدت از سوی شوهر، پدرشوهر و مادر شوهرش سخت شکنجه شده است.

صدور حکم اعدام دومین زن متهم به قتل شوهر

نیوزویم- هرات: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
mahkama alaniحکم اعدام یک خانم دیگر نیز امروز سه شنبه از سوی محکمه ابتدائی شهری هرات به اتهام قتل شوهرش صادر شد.
این خانم که نرس شفاخانه حوزوی هرات می باشد ؛چندی قبل درمنطقه بیت الامان شهر هرات شوهر خود را با تزریق آمپول زهری به قتل رسانده بود.
او اخلافات میان خود وشوهرش را