سه حمله تهاجمی طالبان طی یک شبانه روز در بادغیس

سه حمله تهاجمی طالبان طی یک شبانه روز در بادغیس

نیوزویم- بادغیس: یکشنبه 26قوس1396 / 17دسمبر2017
taleban moqorطی یک شبانه روز اخیر ؛ طالبان در ولایت بادغیس سه حمله تهاجمی را بر پاسگاه های قوای دولتی انجام داده اند.
مقامها در ولایت بادغیس این حملات را تائید نموده و میگویند که در این حملات دو مامور پولیس جان باخته و سه تن زخمی شدند و همچنان یک ولسوال نامنهاد طالبان کشته ودو طالب دیگر زخم برداشته اند.
بر اساس گزارشها؛ شب گذشته گروهی از طالبان مسلح بر یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس حمله نمودند که در آن یک مامور پولیس کشته و دو تن از نیروهای خیزش مردمی زخمی شده اند.جنرال عبدالروف تاج فرمانده پولیس بادغیس میگوید که طالبان حوالی ساعت دوازده شب گذشته بر پاسگاه منطقه «کوچه زرد» ولسوالی آبکمری انجام داده اند.
او میگوید که در این درگیری به طالبان نیز تلفاتی وارد شده اما تعداد آن مشخص نیست.
در یک خبر دیگر؛ عصر روز گذشته گروهی از طالبان مسلح یک پولیس را در منطقه میرانزی های ولسوالی مقر کشته و یک تن دیگر را زخمی کرده اند.
جنرال غلام سرور حیدری آمر امنیت فرماندهی پولیس بادغیس میگوید که این دو مامور پولیس غرض اکمال پاسگاه خویش به مرکز ولسوالی میرفتند که در مسیر راه به کمین طالبان مواجه شدند.
این درحالیست که در نبرد میان سربازان ارتش و طالبان در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس؛ مولوی میرآقا ولسوال خود خوانده طالبان در بالامرغاب کشته و دو تن از افرادش نیز زخمی شده اند.
تورن محمد یاسین حیدری معاون امور عامه لوای سوم ارتش ملی در بادغیس میگوید؛ که طالبان مسلح ساعات اولیه بامداد روز شنبه بر یک پاسگاه منسوبان ارتش ملی در منطقه  «اکازیها» حمله نمودند؛ اما این حمله شان از سوی نیروهای ارتش عقب زده شد. وی افزود در این حمله به قوای ارتش آسیبی نرسیده است.
باید گفت وقوع سه حمله تهاجمی طالبان بر پاسگاه های قوای دولتی در نقاط مختلف ولایت بادغیس و گرفتن حالت دفاعی قوای دولتی باعث نگرانی مردم شده و ترس آن میرود که اگر حکومت مرکزی برای انهدام لانه های طالبان اقدام نکند؛ این حملات قبل از سرد شدن کامل هوا شدت بگیرد.
گزارش: حمیدالله فوژان
ادیت: سادات

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim