فرشته ای در بند دیوها

نیورویم- غور: سه شنبه 28قوس1396 / 19دسمبر2017
zan 1
«گلهزار» دختر 12ساله ایست که سه سال قبل (در 9 سالگی) پدرش در ولایت غور او را به عقد یک مرد در آورده بود.
بر اساس گزارش ها؛ خانوادۀ شوهر این کودک پس از انواع شکنجه‌ها حتا به آلت تناسلی او چوب زده اند.
این دختر خوردسال  بتازگی از سوی مادر شوهرش مجبور به خوردن غذای پس مانده سگ نیز شده است. «گلهزار» که پس از شکنجه های روحی و جسمی زیاد حالا مریض شده و در یکی از بیمارستان های شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور تحت مداوا قرار دارد.
او به خبرگزاری وطن گفته است که از ازدواج‌-اش سه سال می‌گذرد و در این مدت از سوی شوهر، پدرشوهر و مادر شوهرش سخت شکنجه شده است.
این دختر خانم ادعا کرده است که خانواده شوهرش او را بار ها مجبور میکردند تا جهت جمع آوری هیزم از کوه کیلومتر ها راه پیاده روی کند و زمانیکه او خسته از کوه بر میگشت برایش غذای پس مانده سگ را میخوراندند.
همچنان یک تن از اقوام این دختر گفته است که چندی قبل خانواده شوهر » گلهزار» به آلت تناسلی او چوب فرو کرده بودند.
با این حال معصومه «انوری» رییس امور زنان وایت غور ضمن تائید این واقعه به «کهندژ» گفته است که آنها این موضوع را با جدیت پیگیری میکنند.
رئیس امور زنان غور از نهاد های عدلی و قضائی خواهان برخورد جدی با عاملین این رویداد شد.
همچنان فریده «ناصری» مسئول بخش زنان حقوق‌بشر در ولایت غور نیز از وقوع این موضوع اظهار نگرانی کرد و ازدواج یک دختر خوردسن و از سویی هم خشونت با وی را نقض شدید حقوق بشر و خلاف موازین انسانی و اسلامی دانست.
گفته شده که پدر «گلهزار» سه سال پیش به خاطر خواسته‌های شخصی خود او را  به نکاح فردی به نام عیدی گل درآورده و خودش به ایران رفته است.
با این حال داکتران میگویند که هرچند وضعیت جسمی » گلهزار» را رو به بهبود است اما از لحاظ روحی هنوز هم دچار اختلالات میباشد.
محمد اقبال نظامی سخنگوی فرماندهی پولیس غور میگوید که مادر شوهر، شوهر و خواهر شوهر «گلهزار» را بازداشت شده اند و پرونده های شان را به ارگانهای عدلی و قضائی سپرده شده است.
خشونت های فیزیکی و قتل دختران و زنان در ولایت غور نه ؛ بلکه در اکثر نقاط افغانستان به شکل بی رحمانه ای جریان دارد و صاحب نظران دلیل عمده آنرا موجودیت طالبان در نقاط دور دست ، نا آگاهی مردم از اسلام و مشکلات روحی و روانی در بین خانواده ها عنوان میکنند.

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim