در ضد حملهء قوای دولتی 7طالب کشته و 11تن زخمی شدند

نیوزویم- فراه: یکشنبه 26قوس1396 / 17دسمبر2017
taleban farahطالبان شب گذشته یک پاسگاه امنیتی و یک کاروان اکمالاتی قوای دولتی را در ولایت فراه آماج حملات خود قرار داده اند.
مقامهای دولتی در ولایت فراه میگویند که در این حملات دست کم هفت طالب کشته و به شمول دو فرمانده ارشد این گروه 11 طالب دیگر زخمی شده اند.
اقبال باهر سخنگوی فرماندهی پولیس فراه میگوید که نخستین نبرد شب گذشته در منطقه » تودنک ها» در ولسوالی بالابلوک زمانی صورت گرفت که گروهی از طالبان بر کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی که به سوی هرات در حرکت بود؛ حمله کردند.او میگوید که در حمله متقابل قوای دولتی 5طالب مسلح کشته و به شمول ملا لونگ فرمانده جنگی این گروه 8تن شان زخمی شدند.
سخنگوی پولیس فراه همچنان افزود که طالبان در همین شب بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی قریه » سور» مرکز ولایت فراه در مسیر شاهراه 517 حمله تهاجمی انجام داده اند که از سوی قوای دولتی عقب زده شد و در نتیجه 2 طالب مسلح کشته و 3 تن دیگر  به شمول ملا لعل محمد فرمانده این گروه شدیدا مجروح گردیدند.
هرچند برخی از منابع میگویند که در این حملات دو سرباز امنیتی زخمی و دو عراده موتر دولتی نیز خساره مند شده است؛ اما مقامهای محلی میگویند که در هیچ یک از این حملات به قوای دولتی آسیبی نرسیده است.
گزارش: عزیزالله هجران
ادیت: سادات

Related Post

Previous
Next Post »

صفحه رسمی فسیبوک نیوز ویم

https://www.facebook.com/newsvim